Hlavní navigace

Hlavenka, Barta a spol. investují do zemědělské IoT startupu Agdata

1. 10. 2020

Sdílet

Agdata Autor: Agdata

Tuzemský zemědělský zemědělský startup Agdata získává nové investory v podobě skupiny Garage Angels vedené Jiřím Hlavenkou (Kiwi.com a další). Připojují se k fondu Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého, který do projektu vstoupil v roce 2018 a který podíl navýšil. Investice se pohybuje v řádech nižších desítek milionů korun.

“V novém složení mají zakladatelé a současní manažeři i nadále těsnou většinu 50,01 procenta v čele s CEO Jiřím Musilem, který si ponechává 28,58 procenta. Pale Fire Capital navýšil podíl na 36,62 procenta, investoři sdružení v Garage Angels získali podíl 13,37 procenta. Zastoupení v něm má například investor Jiří Hlavenka (cca 37 procent), prostřednictvím AFN Investments rodina Nepalova (cca 14,45 procenta), mimo jiné vlastníci největšího pojišťovacího brokera Renomia, orientujícího se i na české zemědělství, nebo Koopeo Ventures Libora Daňka (cca 19,5 procenta),” uvádí Agata.

Agdata chce díky novým penězům pokračovat v tuzemské expanzi. Startup se snaží o digitalizaci zemědělství mimo jiné pomocí internetu věcí. Vyvíjí cloudovou a telemetrickou platformu, které pracují s GPS a LoRa senzorikou. Agdata dle oficiálních údajů nasadilo přes dva tisíce farmářů.

“Farmy, které systém využívají, zmiňují pokles nutné agendy o 90 procent času, 15procentní úspory na spotřebě paliva, osmiprocentní úspory na investicích do osiv a sadby a až stoprocentní redukce ztrát produkce. Celkově dokáží farmářům šetřit v součtu stovky milionů ročně,” počítá startup.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).