Hlavní navigace

Hlídací pes: Novým majitelem Novy může být Kellner, Discovery nebo Lauder

5. 6. 2019

Sdílet

Televizní noviny - Lucie Borhyová a Rey Koranteng Autor: TV Nova

Tři uchazeči mají zájem koupit mediální skupinu CME, vlastníka TV Nova. Podle serveru Hlídací pes jde o společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, dále americkou televizní korporaci Discovery a zájem má mít také minoritní akcionář CME, miliardář Ronald Lauder.

„Kellner má rozhodně zájem koupit Novu. Pokud vím, řeší to teď Kellner osobně, létá kvůli tomu do Spojených států. Nejde tedy jen o Novu, ale o celou CME, protože těžko bude někdo prodávat jen jednu a ještě nejvýdělečnější část,“ řekl serveru zkušený mediální manažer, který dříve v TV Nova působil. S ohledem na své obchodní vazby nechtěl být jmenován.

CME letos naznačila, že je na prodej. Největším akcionářem je telekomunikační skupina AT&T (64,1 %), která tento plán podporuje. CME v současné době působí na pěti trzích ve střední a východní Evropě. Provozuje 30 televizních stanic v Bulharsku, Česku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. 

Spekulace o prodeji Novy nebo celé CME se na trhu objevují už delší dobu, naposledy se mluvilo o finanční skupině Emma Capital Jiřího Šmejce. Ta ale posléze svůj zájem popřela.

V pondělí Nova oznámila jmenování nových generálních ředitelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).