Hlavní navigace

Huawei bez služeb Googlu má v Česku první metodu pro mobilní platby

24. 9. 2020

Sdílet

Sodexo v Huawei AppGallery Autor: Huawei

Telefony Huawei a Honor, které nemají kvůli americkému embargu aplikace a služby od Googlu, mají v České republice první metodu, jak bezkontaktně platit. Je to ale metoda dosti omezená.

Stravenková firma Sodexo v obchodě AppGallery vydala aplikaci Sodexo Mobilní platba. Do ní lze nahrát stravenkovou kartu a pomocí ní pak přes NFC provádět platby, a to u těch obchodníků, kteří Sodexo podporují.

Jak jsme na Lupě informovali, Huawei chce v Česku spustit mobilní platební systém Huawei Pay, který je obdobou Google Pay. Informace o dalším postupu prozatím nejsou k dispozici.

Čínská společnost se snaží vybudovat vlastní ekosystém. V Česku spolupracuje se zdejšími vývojáři, v AppGallery už je výrazně přes stovku zdejších aplikacíHuawei také rozjelo velkou spolupráci se Seznamem. I tak už ale firma očekává výrazné poklesy prodeje telefonů. Snaží se to kompenzovat prodejem notebooků, hodinek a sluchátek a dalšími kroky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2020 12:07

    Martin P.

    Jak už se psalo jinde platební debetní nebo kreditní karta peněžního ústavu a karta s kreditem pro benefity je dost něco jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).