Hlavní navigace

Huawei v Česku mění šéfa a kvůli našemu „specifickému trhu“ vytváří nový region

18. 3. 2021

Sdílet

James Tang, Huawei Autor: Huawei

Česká pobočka čínské společnosti Huawei má nového generálního ředitele. Stal se jím James Tang, který v Huawei pracuje osmnáct let a doposud působil jako ředitel skupiny péče o zákazníky z řad operátorů. Generálního ředitele také zastupoval. Česko je v rámci společnosti jeho první zahraniční angažmá, v Praze je čtyři roky.

Tang nahrazuje Williho Songa, jenž přechází do pozice šéfa nově vytvořené skupiny čítající Česko, Slovensko a Rakousko. Soustředit se bude na strategický rozvoj.

“Vytvoření pozice regionálního ředitele jsme zvažovali již delší dobu. Česká republika je velmi specifickým trhem, který si zaslouží, abychom mu věnovali více pozornosti a neštěpili přitom síly. V současnosti jej pokrývá již sedm poboček a jedna regionální centrála v Praze. Máme zde téměř tři stovky zaměstnanců a více než 80 místních ICT partnerů,” informuje Huawei.

Huawei neříká, co myslí oním “specifickým trhem”, je ale možné, že jde i o varování NÚKIBu. Novinky v regionální struktuře lze pozorovat i na nově obsazeném postu kyberbezpečnostního ředitele. Ten z Prahy vede aktivity také ve zmiňovaném Rakousku a na Slovensku. Více v našem rozhovoru.

Huawei má nyní na českém trhu složitou pozici. Firma se kvůli embargu propadá v prodeji telefonů o desítky procent a dopady varování NÚKIBu jsou vidět také ve státní správě (servery nebo sítě) či u operátorů. Huawei se snaží nacházet nové strategie, místo telefonů například zkouší více prodávat notebooky nebo chytré hodinkyTržby Huawei v Česku v roce 2019 spadly o 1,5 miliardy korun.

Falešný Český Krumlov aneb jak vypadá sídlo Huawei v Číně:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).