Hlavní navigace

Huawei v Česku změní ředitele, povede ho Číňan. Kedzia povýšil do Evropy

2. 7. 2019

Sdílet

Sídlo Huawei v Praze Autor: Jan Sedlák

Česká a slovenská pobočka čínské společnosti Huawei podle informací Lupy od prvního srpna letošního roku změní generálního ředitele. Stane se jím Číňan Song Wenqi (Willi Song), který ve firmě doposud působil jako ředitel Enterprise Business Group (EBG).

Dosavadní ředitel Radoslaw Kedzia povýšil a dostane viceprezidentskou funkci na úrovni Evropy. Tuzemské aktivity Huawei řídil více než 4,5 roku, předtím působil v několika zemích Afriky. Pracoval i v tamním operátorovi Safaricom a chvilku i v Ericssonu.

Kedziova štace v českém Huawei je interně přijímána jako úspěšná. Firmě se u nás pravidelně daří navyšovat finanční ukazatele. Jen za loňský rok meziročně narostly tržby o více než miliardu na 7,65 miliardy korunČísla za letošní rok zřejmě budou poznamenána embargem ze strany Spojených států (Trump už ho z velké části odvolal).

Huawei jinak dále pracuje na nových zakázkách v oblasti enterprise, kde se firmě nedávno podařilo vyhrát milionové tendry na dodávky třeba do nemocnice Středočeského kraje či Lesů ČR (kromě řady dalších v minulosti).

S Vodafonem pak Huawei tento víkend v Karlových Varech otestovalo mobilní síť 5G. Tuzemské státní úřady pak sdělily, že od Huawei zásadní riziko nehrozí a z tendrů ho ani po varování NÚKIBu vyřazovat nebudou.

Test 5G sítě Vodafonu v Karlových Varech:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).