Hlavní navigace

Internetové obchody v lednu rostly nejrychleji z českého maloobchodu

Sdílet

Karel Wolf 14. 3. 2020
E-shop - košík - e-commerce Autor: Isifa

Internetové obchody v lednu rostly nejrychleji z celého českého maloobchodu a to opět dvouciferným tempem. Maloobchod meziročně jako celek vzrostl (čísla očištěná o kalendářní vlivy) o 4,7 %, tržby meziměsíčně o 0,9 %. Vyplývá to z dat, která v pátek zveřejnil Český statistický úřad.

V lednu zažívaly nejprudší meziroční nárůst tržeb internetové obchody a zásilkové služby, kterým tržby stouply o 16,9 %. Za nimi pak skončily specializované prodejny s výrobky pro domácnost s růstem o 11,8 procenta a obchody s počítači, telefony a dalším komunikačním zařízením (nárůst o 9,3 %). Dařilo se také farmaceutickému, zdravotnickému a kosmetickému zboží (růst o 4,9 %) a prodejcům oděvů a obuvi (růst o 3,3 %). Mírně vzrostly také tržby v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin, zde nárůst tržeb dělal přibližně 3 %, ve specializovaných prodejnách potravin se zvýšily o 0,2 %.

Rostoucí tržby maloobchodu, které se jako celek dlouhodobě pravidelně zvedají již od roku 2014, se nicméně v lednu neprojevily na kategorii prodejců s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci, ta meziměsíčně naopak poklesla o 8 procent.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.