Hlavní navigace

Internetové Rádio Ukrajina začalo vysílat, vzniklo za tři týdny

22. 3. 2022

Sdílet

Rádio Ukrajina Autor: Media Bohemia

V úterý 22. března začalo vysílat internetové Rádio Ukrajina, které provozuje skupina komerčních rádií Media Bohemia. Rádio vysílá v ukrajinštině pro ukrajinské uprchlíky v Česku, od myšlenky po realizaci uplynuly tři týdny. Jeho on-air manažerkou je Natalia Churiková, novinářka s dlouholetou praxí z ukrajinské redakce Rádia Svobodná Evropa. Stanici připravil tým 15 lidí, zaměřuje se na zprávy a praktické informace.

"Pro Ukrajince, kteří utíkají před ruskou agresí a ocitli se v České republice, je nesmírně důležité neztratit kontakt se svou zemí a nadále dostávat informace ve svém rodném jazyce. Věřím, že Rádio Ukrajina se stane nití, která naše krajany nejen udrží v kontaktu s vlastí, ale také je spojí a dodá důvěru, že společně překonáme toto těžké období a vrátíme se domů k obnově našeho státu,“ řekl ukrajinský velvyslanec Yevhen Perebyinis.

Rádio Ukrajina
Autor: Media Bohemia

Rádio Ukrajina

Po hudební stránce bude rádio vycházet z playlistu Hitrádií, pouze české a slovenské songy budou nahrazeny ukrajinskou hudbou. Ve vysílání nebudou chybět ani pohádky v ukrajinštině, poradny s experty z různých oborů (sociální, psychologické, finanční a daňové, pracovně-právní atd.), duchovní promluvy i krátké verše. Celkový charakter rádia i veškerý obsah je tak důsledně připravován s ohledem na současné potřeby i aktuální psychické nastavení ukrajinských uprchlíků. Tvůrcům Rádia Ukrajina pomáhají i odborníci z organizace Člověk v tísni nebo další lidé z ukrajinské komunity.

„V tuto chvíli náš tým tvoří deset ukrajinských moderátorů, z nichž někteří ještě před třemi týdny žili na Ukrajině. Když znáte jejich osobní příběhy a pak vidíte jejich profesionální vystupování v rádiu, tak byste neuvěřili, čím vším si prošli nebo prochází. Věřím, že Rádio Ukrajina bude nejen pro ně velkou oporou,“ vysvětluje nová on-air manažerka Rádia Ukrajina, Natalia Churiková. 

Rádio vysílá na www.radioukrajina.cz a v mobilní aplikaci Radia.cz. V řešení jsou i další možnosti šíření vysílání prostřednictvím podcastů apod. Ukrajinská redakce se bude též starat o web a sociální sítě Rádia Ukrajina, které by měly nabídnout důležité informace i prostřednictvím těchto platforem. 

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).