Hlavní navigace

Irský regulátor zaměstná 40 lidí na vyšetření bezpečnostní chyby na Facebooku

Sdílet

Karel Wolf 10. 10. 2018

Irský regulátor, Ireland’s Data Protection Commission, se pochlubil, že se mu podařilo z EU získat dalších 3,5 milionu eur na vyšetřování posledního bezpečnostního incidentu sociální sítě Facebook.

Oproti letošnímu rozpočtu tak agentura získá navíc 30 % peněz. Ty mají být utraceny na platy 40 nových zaměstnanců, kteří se budou podílet na současném vyšetřování úniku dat z populární sociální sítě a jeho dopadu na občany Evropské unie. Cílem vyšetřování je zjistit, zda unik 50 milionů loginů vedl k porušení nových evropských pravidel ochrany osobních údajů, které začaly platit v květnu v rámci GDPR legislativy.

Regulátor chce zjistit, zda Facebook slovy regulační agentury „implementoval adekvátní technické a organizační opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany osobních údajů, které zpracovává“. V případě, že by se prokázal opak, může regulátor uložit síti pokutu až 1,3 miliardy eur. Od května, kdy začalo GDPR platit, obdržel regulátor okolo 2500 oznámení o možných porušeních ochrany osobních údajů a soukromí evropských uživatelů.

Irská agentura zahájila první vlnu vyšetřování začátkem tohoto měsíce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.