Hlavní navigace

Irský regulátor zaměstná 40 lidí na vyšetření bezpečnostní chyby na Facebooku

10. 10. 2018

Sdílet

Evropská unie - EU - vlajka Autor: Depositphotos

Irský regulátor, Ireland’s Data Protection Commission, se pochlubil, že se mu podařilo z EU získat dalších 3,5 milionu eur na vyšetřování posledního bezpečnostního incidentu sociální sítě Facebook.

Oproti letošnímu rozpočtu tak agentura získá navíc 30 % peněz. Ty mají být utraceny na platy 40 nových zaměstnanců, kteří se budou podílet na současném vyšetřování úniku dat z populární sociální sítě a jeho dopadu na občany Evropské unie. Cílem vyšetřování je zjistit, zda unik 50 milionů loginů vedl k porušení nových evropských pravidel ochrany osobních údajů, které začaly platit v květnu v rámci GDPR legislativy.

Regulátor chce zjistit, zda Facebook slovy regulační agentury „implementoval adekvátní technické a organizační opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany osobních údajů, které zpracovává“. V případě, že by se prokázal opak, může regulátor uložit síti pokutu až 1,3 miliardy eur. Od května, kdy začalo GDPR platit, obdržel regulátor okolo 2500 oznámení o možných porušeních ochrany osobních údajů a soukromí evropských uživatelů.

Irská agentura zahájila první vlnu vyšetřování začátkem tohoto měsíce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).