Hlavní navigace

Jan Šedivý spouští Flowstorm, nástroj pro vývoj aplikací ovládaných hlasem

Sdílet

Jan Sedlák 10. 3. 2021
Jan Šedivý, eClub ČVUT Autor: Jan Sedlák

Jan Šedivý a jeho tým spouští službu Flowstorm, pomocí které je možné si navrhovat vlastni digitální persony, se nimiž se dá komunikovat hlasem. Šedivý na podobných technologiích v minulosti pracoval v Googlu a IBM a později se vrátil zpět na ČVUT (CIIRC), kde se mu společně s týmem Alquist pravidelně daří umisťovat mezi třemi nejlepšími v globální soutěži The Alexa Prize pořádané Amazonem.

Společnost, která za Flowstormem stojí, se jmenuje PromethistAI. Šedivý zde má na starost architekturu systémů. Vývoj na jejich základě realizuje Tomáš Zajíček. Jednou z hlavních osob je také Klára Lorencová.

Flowstorm funguje jako SaaS aplikace. Pomocí webového nástroje je možné navrhnout dialogy komunikačního bota, které je pak možné integrovat do aplikací. Na pozadí je část nazvaná Core, která je open source a která umí běžet on-premise nebo v cloudu. Tato část zpracovává dialogové modely.

Flowstorm umí spolupracovat s nástroji Amazon Alexa, Google Assistant, Android, iOS, Unreal Engine a Twilio. Dokumentace je zde a Šedivý další detaily popisuje na blogu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.