Hlavní navigace

Karel Masařík z Codasipu se stal členem technického řídícího výboru RISC-V

1. 11. 2021

Sdílet

Karel Masařík, Codasip Autor: Codasip

Spoluzakladatel a výkonný ředitel brněnské společnosti Codasip Karel Masařík se stal členem technického řídícího výboru (Technical Steering Committee) mezinárodní organizace RISC-V International. Ta sdružuje společnosti jako Google, Western Digital, Huawei, Nvidia a řadu dalších. Cílem je zastřešit rozvoj otevřeného standardu RISC-V, který u procesorů konkuruje ARMu.

Technický řídící výbor, do kterého byl Masařík zvolen, je “hlavním technickým řídícím orgánem v rámci RISC-V a skládá se z předsedů pracovních skupin a prémiových členů, kteří jsou přímo podřízeni představenstvu. RISC-V organizuje svou technickou práci prostřednictvím stálých výborů, které řídí práci prováděnou úkolovými skupinami a technickými zájmovými skupinami.”

Codasip se v roce 2016 stal jedním ze zakládajících členů RISC-V Foundation a firma se v organizaci nadále angažuje.

Codasip vyvíjí vlastní procesorová jádra postavená na RISC-V a zároveň na trh dodává Codasip Studio, software pro návrh čipů. Mezi investory jsou Western Digital nebo Shenzhen Capital Group. Firma postupně buduje vývoj v zahraničí, má ho už v Cambridge nebo Francii. Více v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.