Hlavní navigace

Lenka Kabrhelová a tým Vinohradské 12 přechází z Českého rozhlasu do Seznam Zpráv

17. 1. 2022

Sdílet

Lenka Kabrhelová Autor: Seznam.cz

Tým, který stojí za oceňovaným podcastem Vinohradská 12, končí v Českém rozhlasu a přechází pod Seznam Zprávy. Společnost Seznam to oznámila na svém blogu

Kromě novinářky a moderátorky Lenky Kabrhelové do Seznamu jde také sounddesigner Martin Hůla, editor Pavel Vondra nebo producentka Barbora Sochorová

Od jara začnou pro Seznam připravovat nové podcasty. Detaily o nich zatím firma neprozradila. 

„Dostali jsme nabídku vytvořit nový podcast na serveru Seznam Zprávy. Po téměř třech letech intenzivní práce na zpravodajském podcastu v Českém rozhlasu jako tým cítíme, že je čas na změnu,“ říká ke svému přestupu sama Kabrhelová. 


Autor: Seznam.cz

Lenka Kabrhelová

„Těšíme se na možnost posunout kupředu úspěšný formát, který jsme vybudovali, s týmem kvalitních novinářům, kteří se v Seznam Zprávách věnují kritické žurnalistice. Zárukou vysokého standardu novinařiny je pro nás i plánovaná spolupráce s Radkem Kedroněm, který byl ve své roli šéfredaktora iRozhlas.cz nejbližším obsahovým partnerem našeho týmu.“Právě šéfredaktor serveru iRozhlas.cz Radek Kedroň nedávno také oznámil, že z rozhlasu odchází do Seznamu.  

Podcast Vinohradská 12 ovšem nekončí. „Vinohradská 12 bude dále jedním z důležitých programových prvků ČRo. V nejbližších týdnech oznámíme jméno osobnosti/osobností, které budou podcast připravovat a pokračovat v rozvoji této úspěšné značky,“ oznámil na Twitteru mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Odchody následují poté, co vedení veřejnoprávního rozhlasu oznámilo, že médium čekají v letošním roce úsporná opatření a propouštění. Generální ředitel René Zavoral se koncem roku pokusil na pozici šéfky zpravodajství dosadit Jitku Obzinovou, po protestech části zaměstnanců a spolupracovníků ale od svého záměru upustil (autor této zprávy je externím spolupracovníkem Českého rozhlasu – pozn. redakce).

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).