Hlavní navigace

Liftago spustilo Dobrovoz, dobrovolnický projekt pro rozvoz potřebného materiálu

26. 3. 2020

Sdílet

Liftago

Dobrovoz.cz vznikl ve spolupráci se sdružením COVID19CZ a společností Livesport a představuje neziskovou platformu pro dobrovolné řidiče, kteří chtějí pomoci zdarma distribuovat zdravotnický materiál, roušky a další potřebné věci především zdravotníkům.

Mezi první zářezy projektu patří převoz materiálu pro výrobu ochranných štítů pro zdravotníky pomocí 3D tisku v rámci iniciativy 3D tiskem proti COVID19 či zásobování materiálem a následný rozvoz respirátorů CIIRC RP95, který byl vyvinut na ČVUT, kde se také na pracovišti CIIRC zatím vyrábí.

Do platformy se mohou připojovat jak jednotliví řidiči se svými vozy, tak celé flotily dalších dopravců. Využívat službu mohou instituce, úřady, organizace i jednotlivci, kteří mohou poskytnout materiál potřebný pro urgentní distribuci po České republice.

„Od začátku epidemie registrujeme žádosti o urgentní transporty roušek nebo zdravotnického materiálu, proto jsme se rozhodli to ve spolupráci se skupinou Covid19CZ a za podpory Česko.Digital rozjet ve velkém a doplnit kapacity dobrovolníky a dalšími firmami. Zároveň se koordinujeme s dalšími projekty pomoci, abychom se vzájemně smysluplně doplňovali. Vyzývám tímto dobrovolnické organizace s kapacitou vozit a pomáhat nebo firmy s obchodními zástupci s auty, aby se zapojili do projektu Dobrovoz.cz,“ prohlašuje Ondřej Krátký, ředitel Liftaga. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).