Hlavní navigace

LTE signál v metru mezi Muzeem a Nádražím Holešovice by měl být do konce roku

11. 2. 2019

Sdílet

Metro - Praha Autor: Karel Choc, Internet Info

Mobilní operátoři pokračují v pokrývání tunelů pražského metra LTE signálem. Další na řadě je úsek trasy C mezi stanicemi Muzeum a Nádraží Holešovice, potvrdila Lupě mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

„Čekáme na stavební povolení na úsek Muzeum – Holešovice. Očekáváno je v dubnu, stavba by měla být dokončena letos,“ řekla.

Další stanice (a tunely mezi nimi) mají následovat. „Stavební povolení na dalších 16 stanic bychom chtěli získat do července, výstavba by měla být dokončena do poloviny roku 2020,“ dodává mluvčí.

Celé pražské metro má být mobilním signálem pokryto do roku 2022. Jak ale v nedávném rozhovoru pro server Zdopravy.cz řekl nový šéf Dopravního podniku Petr Witowski, městský dopravce se bude snažit termín zkrátit. „Byl bych rád, kdyby se nám harmonogram podařilo urychlit. A to například v tom smyslu, že přednostně bychom se měli soustředit na pokrytí nástupišť,“ uvedl Witowski.

Unikátní fotoreportáž: Podívejte se, jak operátoři pokrývají pražské metro LTE signálem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).