Hlavní navigace

Mall Group prodá Heureku za 7,5 miliardy, šéfem skupiny se stane Oldřich Bajer

13. 6. 2019

Sdílet

heureka

Plánovaný prodej Heureky, o kterém jsme psali minulý týden, je před dokončením. V těchto dnech probíhají jednání o konkrétní podobě obchodu, Hospodářským novinám to potvrdil Jakub Havrlant, ředitel a spolumajitel skupiny Mall Group.

Prodej Heureky byl prý na stole již od loňského roku, Havrlant potvrdil dvě závazné nabídky od zájemců ze zahraničí, které firmu oceňovaly na 7,5 miliardy korun, což je cena, za kterou chce Mall Group Heureku prodat i nyní. Pro tyto nabídky se ale nakonec současní majitelé nerozhodli. „Byla obrovská preference akcionářů v čele s Danielem Křetínským Heureku neprodávat nikomu externímu. I vzhledem k tomu, že výsledky firmy kontinuálně předbíhaly naše očekávání,“ uvedl Havrlant.

Souvislosti: PPF chce údajně převzít Heuréku, kvůli nespokojenosti s příliš pomalým ozdravováním Mallu

Hlavními důvody prodeje je nedostatek peněz na další rozvoj i dlouhodobý střet zájmů, proti kterému v minulosti po akvizici Heuréky protestovala řada konkurenčních e-shopů a který urychlil  odchod dominantního online hráče Alza.cz z Heuréky. „Prodejem Heureky získá Mall Group peníze na rozvoj. Zároveň to dává smysl i kvůli střetu zájmů,“ říká Havrlant.

Havrlant přímo nepotvrdil spekulace o prodeji skupině PPF, prozradil pouze, že se novým majitelem Heureky stane někdo z trojice současných akcionářů Mall Group, v úvahu tak přichází jak skupina PPF Petra Kellnera, tak duo Daniel Křetínský a Patrik Tkáč nebo (čistě teoreticky) investiční skupina Rockaway. Mall Group chce peníze získané prodejem využít na rozvoj firmy.

Prodej údajně nemá nijak zahýbat se současným poměrem podílů vlastníků Mall Group.

Havrlant také prozradil jednu významnou personální změnu. Na pozici CEO skupiny má namísto něj přejít Oldřich Bajer, jeden ze dvojice spoluzakladatelů Centrum.cz a bývalý investor v e-shopu Zoot.cz. Havrlant bude nadále figurovat coby předseda představenstva firmy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2019 1:05

    bez přezdívky

    a já měl za to, že Oldřich Bajer, co by úspěšný investor, opakovaně v minulosti řekl, že ho baví si užívat života a proto např. přes půl roku tráví na své jachtě na mořích.. proč by on, co by miliardář, měl důvod se věnovat každodenní šedé rutině vést nějaký podnik?? to se z jachty či od moře na dálku nedá.. pokud má stále aspon jednu miliardu, potřebuje si k ní přivydělávat v klasickém zaměstnání? a pokud ano.. myslíte, že by mu někdo nabídl více jak 1 mil Kč měsíčně (+ cca 1/3 navíc odvody státu) za jeho práci. ?

    celé to působí podivně.. jeden by možná řekl, že Oldřich Bajer možná už ani není miliardářem, po těch všech svých investicích do všemožných start-upů napravo nalevo..

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).