Hlavní navigace

Jakub Havrlant

Internetový podnikatel a investor. Vystudoval Mezinárodní obchod na VŠE v Praze. Založil web Bezrealitky.cz, působil na pozici ředitele ve společnosti Alegro Group. Nyní vede investiční skupinu Rockaway, pod kterou spadají například eshopy Mall.cz, Vivantis.cz, Czc.cz nebo Rozbaleno.cz.

Mall.cz snížil ztrátu o 40 procent a tržby překonaly sedm miliard korun

Společnost Internet Mall provozující e-shop Mall.cz ve fiskálním roce 2017 snížila ztrátu o 40 procent na 213,6 milionu korun. Tržby narostly o 15 procent na 7,2 miliardy korun. Upozornila na to ČTK na základě výroční zprávy, která už je…

Jakub Havrlant přebírá vládu nad Mallem. Pod Rockaway vzniká Mall Group

Se schválením velkých loňských akvizic na českém e-commerce trhu přišla i reorganizace v rámci investiční skupiny Rockaway.

22. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bezrealitky.cz mění majitele, přes Rockaway se vrací i Jakub Havrlant

Realitní server se stěhuje do stáje skupiny Media Bohemia, která dosud působila hlavně na rozhlasovém trhu. Rockaway Group získala menšinový podíl.

Doba čtení: 1 minuta

Potvrzeno: Rockaway pokračuje v nakupování. Přebírá od Poláků Invii

Obrat už si Jakub Havrlant koupil loni, letos by se měl zaměřovat na zisk. Začíná prodejcem dovolených.

Doba čtení: 3 minuty

Mall, Heureka, Naspers, Rockaway: jak se to rýmuje

Jakou roli v akvizici hrají čeští miliardáři? Proč Naspers prodával se ztrátou? Nakupovalo se pro Číňany? Dává E-commerce Holding ještě smysl?

Doba čtení: 6 minut

Havrlantův E-commerce Holding vstupuje do skupiny Vivantis

Letošní rok je investiční skupina Jakuba Havrlanta k nezastavení. Kromě startupů výrazně posiluje i svou e-commerce stáj.

Doba čtení: 1 minuta

Finanční skupina Rockaway investuje do prodeje sportovního zboží

Investiční fond Jakuba Havrlanta koupil čtvrtinový podíl ve firmě provozující e-shop Snowboards.cz. Společnými silami chtějí za pět let několikanásobně zvednout obrat.

24. 7. 2014 18:20
Doba čtení: 1 minuta

Jakub Havrlant vstupuje naplno do Storyous, startup spouští platby bez číšníka

Jakub Havrlant se Biletem nezastavil. Jeho Rockaway si zavázal i další tuzemský startup. Další investice je navíc na spadnutí.

Doba čtení: 3 minuty

Jakub Havrlant (Rockaway): Chystáme nové projekty, zajímá nás Vietnam

Jakub Havrlant se od loňského odchodu z Allegra soustředí na budování skupiny Rockaway. Obrat firem v jejím portfoliu letos podle jeho slov dosáhne na více než dvě miliardy korun.

Doba čtení: 10 minut

Jan Jírovec skončil v Allegru, nově řídí Havrlantovu skupinu Rockaway

Česká větev Allegro Group je po organizačních změnách v rámci skupiny Naspers bez tuzemského country managera a tuto pozici už ani nebude obnovovat.

Doba čtení: 3 minuty

Jakub Havrlant spouští prodej vlakových jízdenek, na projektu se podílí i Seznam

Startup Bileto.cz prodává jízdenky vlakových dopravců a zároveň porovnává jejich ceny. Investor chce využít zkušeností z dopravce LEO Express, do kterého v minulosti investoval.

Doba čtení: 3 minuty

Brand Embassy získala milion dolarů, StartupYard a Nýdrle firmu opouštějí

Firma získala investici od dvou českých fondů – Rockaway Capital Jakuba Havrlanta a Spread Capital. Odstupují naopak StartupYard a majitel reklamní skupiny Kindred Group Michal Nýdrle.

Doba čtení: 2 minuty

Po Janu Bartovi investuje do Proactify také Jakub Havrlant

Druhý investor vložil do českého doporučovacího algoritmu pro e-shopy 770 tisíc korun. Přál si zůstat v utajení, prozradil ho registr domén. Valuace Proactify, firmy založené na konci loňského roku, tak přesáhla deset milionů korun, ačkoli zatím nemá žádného platícího zákazníka.

Doba čtení: 3 minuty