Hlavní navigace

Brand Embassy získala milion dolarů, StartupYard a Nýdrle firmu opouštějí

Autor: Brand Embassy
Jan Strouhal

Firma získala investici od dvou českých fondů – Rockaway Capital Jakuba Havrlanta a Spread Capital. Odstupují naopak StartupYard a majitel reklamní skupiny Kindred Group Michal Nýdrle.

Původně česká firma Brand Embassy, která poskytuje nástroj pro zákaznickou péči přes sociální sítě, ohlásila změny ve vlastnické struktuře a s nimi spojené navýšení kapitálu. 

Od dvou nových investorů – fondů Spread Capital a Rockaway Capital – společnost získala investici v celkové výši téměř jednoho milionu dolarů. Naopak dva dosavadní investoři odcházejí.

„Partnerství s novými investory nám pomůže rozšířit obchodní i vývojový tým a uvést produktové novinky. Trh zákaznické péče přes sociální sítě se oproti minulému roku takřka zdvojnásobil, Brand Embassy je jedním z předních poskytovatelů a nyní naše působení výrazně rozšiřujeme," komentoval transakci zakladatel a ředitel Brand Embassy Vít Horký

V posledních dnech jde už o druhou velkou investici do české firmy zabývající se sociálními sítěmi – v úterý oznámila investici ve výši 26 milionů dolarů i společnost Socialbakers.

Zákaznická péče 

„Vždy jsme hrdí, když je nějaký Čech nejlepší na světě. Vítek Horký a jeho tým nás přesvědčili, že jsou zapálení pro svou věc a že změní svět,“ říká Josef Chvojka, zástupce fondu Spread Capital, který vznikl v minulém roce a letos chce mohutně expandovat, přičemž na to má vyčleněno až půl miliardy korun.

Vlastníkem druhého investora, nově otevřeného fondu Rockaway Capital, je český internetový podnikatel Jakub Havrlant, který rozjel a vedl Allegro Group Czech republic and Slovakia nebo stojí za projektem ChytryHonza.cz. V současné době se Havrlant plně soustředí na svoji společnost Rockaway, která loni vykázala obrat ve výši 780 milionů a v rámci níž vznikl i zmíněný fond.

"Rozhodnutí o investici padlo v momentě, kdy jsme v rámci Rockaway postavili portfolio projektů, do kterých nám Brand Embassy skvěle pasuje a posouvá je na další úroveň. Kvalitní zákaznickou péči vnímám jako extrémně důležitou a chci jí prostřednictvím Brand Embassy dostat k našim současným projektům ze segmentů dopravy, e-commerce a osobních financí,” řekl Lupě Havrlant a dodal, že uplynulé tři roky jsou pro něj potvrzením, že firma i s celým týmem představuje velký potenciál. 

Havrlant chce letos prostřednictvím Rockaway Capital investovat zhruba 300 milionů korun, přičemž soustředí se na české i zahraniční projekty zejména z oblasti consumer internet. 

50 klientů

Z Brand Embassy současně vystupují dosavadní investoři – technologický akcelerátor StartupYard a majitel reklamní skupiny Kindred Group Michal Nýdrle

"Je to pro nás radostné potvrzení naší dlouhodobé důvěry v tým Brand Embassy. Akcelerovali jsme jejich růst před třemi lety, když dva zakladatelé přišli se zajímavým nápadem. Jsme nadšeni z jejich dynamického růstu a přejeme mnoho úspěchů s novým partnerem,” řekl šéf StartupYarduCedric Maloux

Content 2017 - tip Creative Dock

Brand Embassy provozuje nástroj s názvem Engager, který je určený pro zákaznickou péči přes sociální sítě. Firma byla oceněna prestižní americkou cenou Red Herring Europe 2013. Její produkt pro zodpovídání zákaznických dotazů na Facebooku, Twitteru a dalších sítích používá na 50 mezinárodních společností, například T-Mobile, Vodafone, Telefonica O2, Air bank, Kia Motors, ING a další. 

Brand Embassy byla založena v Praze, v současné době má pobočky v Praze a Velké Británii a obchodní zastoupení v USA, Dubaji, Španělsku, Portugalsku, Slovensku a v Latinské Americe.

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2014 21:04

Neco podobneho(system podpory zakazniku) jsme shodou okolnosti hledali a testovali behem podobneho mesice. Vyhral to freshdesk. O tomhle ctu poprve tady. Alespon myslim ze freshdesk/zendesk dela neco podobneho. Z webu tohoto startupu se mi ani po delsi dobe nepodarilo ziskat informace o tom, co to vlastne umi a neumi, alespon ceny tam maji. Chapu ze pro ne neni nase firmicka o 12 zamestnancich asi zajimavy klient, ale i zajimavejsi klienti by si podle me rad precetli alespon nejake zakladni funk…

20. 2. 2014 11:18
vithorky (neregistrovaný)

Dobry den Milosi,

Nez spustime Features sekci webu, kde bude funkcionalita produktu lepe vysvetlena nez ted (nedivim se, ze si Brand Embassy porad nemuzete predstavit...), tak Vam rad udelam DEMO prohlidku v ramci 30min callu, pokud mate zajem. Poslal jsem vam email.

Preji pekny den!

Vitek