Hlavní navigace

Martin Drtina už není tiskovým mluvčím Českého telekomunikačního úřadu

Sdílet

David Slížek 10. 3. 2020
Martin Drtina - ČTÚ Autor: ČTÚ

Jmenování nového člena Rady není jedinou čerstvou personální změnou na Českém telekomunikačním úřadu (ČTÚ). Ve funkci podle informací Lupy skončil mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

Úřad přitom o změně vůbec neinformoval. Drtinovo jméno jen zmizelo z webu a na e-mailový dotaz přichází jen automatická odpověď, že se novináři mají ve všech záležitosetch nadále obracet na obecnou e-mailovou adresu tiskového odboru.

Na dotaz, zda se na postu mluvčího udála změna, ovšem Lupa nedostala z ČTÚ odpověď. Známé tak nejsou ani důvody, proč mluvčí skončil.

Drtina byl mluvčím úřadu od roku 2013. Předtím působil řadu let ve zpravodajství Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 3. 2020 1:48

  vdx

  Tak nevím, ale vše co se po odvolání dosavadního ředitele úřadu v lednu děje je velmi podezřelé. Nejspíše jde jen o další kroky ve snaze dobojovat bitvu proti vytvoření 4. nezávislého operátora.

  Asi se teď budou snažit najít člověka který toto nějak hezky vysvětlí veřejnosti, v tom ji teda přeju mnoho štěstí. Bude to někdo kdo bude muset umět dobře věšet pověstné bulíky na nos a mazat med "kolem úst" :/

 • 10. 3. 2020 15:53

  nemo

  Byl to agresivní mluvčí, překrucoval fakta, jednal sám za sebe... pokud psal i na FB, tak také velmi agresivně a povýšeně. Zcela bez pokory k tomu, že je to placený úředník, který je tu pro lidi.

  Je možné si i všimnout, že za ČTÚ v poslední době hovoří dost mluvčí z MPO...