Hlavní navigace

Martin Drtina už není tiskovým mluvčím Českého telekomunikačního úřadu

Sdílet

David Slížek 10. 3. 2020

Jmenování nového člena Rady není jedinou čerstvou personální změnou na Českém telekomunikačním úřadu (ČTÚ). Ve funkci podle informací Lupy skončil mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

Úřad přitom o změně vůbec neinformoval. Drtinovo jméno jen zmizelo z webu a na e-mailový dotaz přichází jen automatická odpověď, že se novináři mají ve všech záležitosetch nadále obracet na obecnou e-mailovou adresu tiskového odboru.

Na dotaz, zda se na postu mluvčího udála změna, ovšem Lupa nedostala z ČTÚ odpověď. Známé tak nejsou ani důvody, proč mluvčí skončil.

Drtina byl mluvčím úřadu od roku 2013. Předtím působil řadu let ve zpravodajství Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 3. 2020 1:48

  vdx

  Tak nevím, ale vše co se po odvolání dosavadního ředitele úřadu v lednu děje je velmi podezřelé. Nejspíše jde jen o další kroky ve snaze dobojovat bitvu proti vytvoření 4. nezávislého operátora.

  Asi se teď budou snažit najít člověka který toto nějak hezky vysvětlí veřejnosti, v tom ji teda přeju mnoho štěstí. Bude to někdo kdo bude muset umět dobře věšet pověstné bulíky na nos a mazat med "kolem úst" :/

 • 10. 3. 2020 15:53

  nemo

  Byl to agresivní mluvčí, překrucoval fakta, jednal sám za sebe... pokud psal i na FB, tak také velmi agresivně a povýšeně. Zcela bez pokory k tomu, že je to placený úředník, který je tu pro lidi.

  Je možné si i všimnout, že za ČTÚ v poslední době hovoří dost mluvčí z MPO...