Hlavní navigace

Rada ČTÚ je opět kompletní, novým radním vláda jmenovala Marka Eberta

9. 3. 2020

Sdílet

Český telekomunikační úřad - ČTÚ - logo

Pětičlenná Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je po více než měsíci opět v plném počtu. Podle informací Lupy vláda na svém dnešním zasedání do funkce od dubna 2020 jmenovala Marka Eberta, dlouholetého zaměstnance ČTÚ (PDF) a současného ředitele sekce regulace.

Ebert ve funkci nahradí Jaromíra Nováka, který 27. ledna na členství v Radě (i na funkci jejího předsedy) rezignoval. Vláda ho ve stejný den odvolala jen z čela Rady a novou předsedkyní jmenovala Hanu Továrkovou. Jak Lupa už před časem napsala, odvolání a jmenování ale neproběhlo v souladu se zákonem o elektronických komunikacích.

Ministerstvo průmyslu (MPO) ale pochybení odmítá, jak Lupě v rozhovoru potvrdil i náměstek MPO Petr Očko.

Nová předsedkyně Rady ČTÚ začátkem března představila základní principy nové verze podmínek aukce 5G kmitočtů, která má proběhnout v letošním roce. Detailněji jsme o nich psali v článku Hřebík do rakve silného čtvrtého operátora. ČTÚ má hotové nové podmínky aukce 5G kmitočtů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2020 8:39

    nemo

    Schopný a zkušený úředník může být platný na svém místě. Ale vést, určovat směr by měl někdo... jak to říct. Mladší struktury, čerstvé krve. Někdo, kdo není zahrabán v zákopech té horší strany desítky let. Ano, takovými byli pan Novák a pan Malý, potřebný nadhled měl i pan Peterka, ale o tom slyšet moc není. Nicméně pořád tam patřil a patří. Pan Ebert z odboru regulace, který regulovat nechce? Inu, tak snad aspoň nebudou vydávat takové regulace, když už musí, které jsou v podstatě nedomyšlené paskvily (ano, vím, vychází to z hloupě navržených zákonů, ale ČTÚ dělá OOP nebo k tomu velmi často politikům pomáhá). Anebo taky ne.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).