Hlavní navigace

Rada ČTÚ je opět kompletní, novým radním vláda jmenovala Marka Eberta

Sdílet

David Slížek 9. 3. 2020

Pětičlenná Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je po více než měsíci opět v plném počtu. Podle informací Lupy vláda na svém dnešním zasedání do funkce od dubna 2020 jmenovala Marka Eberta, dlouholetého zaměstnance ČTÚ (PDF) a současného ředitele sekce regulace.

Ebert ve funkci nahradí Jaromíra Nováka, který 27. ledna na členství v Radě (i na funkci jejího předsedy) rezignoval. Vláda ho ve stejný den odvolala jen z čela Rady a novou předsedkyní jmenovala Hanu Továrkovou. Jak Lupa už před časem napsala, odvolání a jmenování ale neproběhlo v souladu se zákonem o elektronických komunikacích.

Ministerstvo průmyslu (MPO) ale pochybení odmítá, jak Lupě v rozhovoru potvrdil i náměstek MPO Petr Očko.

Nová předsedkyně Rady ČTÚ začátkem března představila základní principy nové verze podmínek aukce 5G kmitočtů, která má proběhnout v letošním roce. Detailněji jsme o nich psali v článku Hřebík do rakve silného čtvrtého operátora. ČTÚ má hotové nové podmínky aukce 5G kmitočtů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2020 8:39

    nemo

    Schopný a zkušený úředník může být platný na svém místě. Ale vést, určovat směr by měl někdo... jak to říct. Mladší struktury, čerstvé krve. Někdo, kdo není zahrabán v zákopech té horší strany desítky let. Ano, takovými byli pan Novák a pan Malý, potřebný nadhled měl i pan Peterka, ale o tom slyšet moc není. Nicméně pořád tam patřil a patří. Pan Ebert z odboru regulace, který regulovat nechce? Inu, tak snad aspoň nebudou vydávat takové regulace, když už musí, které jsou v podstatě nedomyšlené paskvily (ano, vím, vychází to z hloupě navržených zákonů, ale ČTÚ dělá OOP nebo k tomu velmi často politikům pomáhá). Anebo taky ne.