Hlavní navigace

Média by neměla ohledně Brexitu panikařit, náhlé vypnutí kanálů odporuje legislativě EU

27. 1. 2019

Sdílet

Discovery Channel

Britská asociace pro mezinárodní vysílání AIB doporučuje svým členům v souvislosti s možným vystoupením Británie z Evropské unie na konci března „nepanikařit“. Ať se stane na konci března cokoliv, určitě nedojde k náhlému ukončení vysílání, uvádí se ve webovém vyjádření organizace. Podobný postup by navíc podle ní byl v rozporu s evropskými ustanoveními o svobodě šíření informací. 

Asociace také upozornila, že už v průběhu ledna zažádala o nizozemskou vysílací licenci společnost Discovery Networks, která tak využila existence své amsterdamské pobočky. Ostatní vysílatelé podle AIB čekají, jak se situace vyvine v nejbližších týdnech.

Podle serveru BroadbandTVnews přijala většina vysílatelů, jako je třeba zmíněné Discovery nebo NBCUniversal, Viacom, Fox a Turner, taková opatření, aby předešla jakýmkoli problémům v případě tzv. divokého Brexitu. Některé další mediální skupiny, jako například britské veřejnoprávní BBC, se rozhodly počkat na další vývoj. BBC přitom hrozí, že přijde o kabelovou distribuci svých kanálů v Irsku, Belgii a Nizozemí. O jejich budoucnosti tak rozhodnou mediální regulátoři jednotlivých zemí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).