Hlavní navigace

Microsoft za 20 miliard USD kupuje firmu Nuance, která poskytuje AI služby ve zdravotnictví

13. 4. 2021

Sdílet

Zdarvotnictví - lékař - vyšetření Autor: Depositphotos

Microsoft uzavřel dohodu o koupi americké firmy Nuance. Transakce má mít celkovou hodnotu 19,7 miliard dolarů (v přepočtu přes 430 miliard korun). Pokud ji schválí akcionáři Nuance a regulační úřady, měla by být akvizice dokončena koncem roku, píše Microsoft v tiskové zprávě.

Nuance vyvíjí technologie pro rozpoznání řeči a AI aplikace umožňující hlasovou konverzaci s uživateli a automatickou analýzu dat. V minulosti se podílela mimo jiné na vývoji chytré hlasové asistentky Siri od Applu. V současnosti se ale profiluje spíš jako poskytovatel cloudových AI služeb ve zdravotnictví. 

A právě posílení svých pozici ve zdravotnických aplikacích si Microsoft od akvizice slibuje. Software od Nuance podle Microsoftu už dnes využívá přes 55 % lékařů, 75 % radiologů a 77 % nemocnic v USA.

Nuance jim dodává SaaS aplikace pro nahrávání vyšetření pacientů, zpracovávání a organizaci lékařských záznamů nebo čtení a interpretaci radiologických skenů. Aplikace Nuance DAX například nahrává konverzaci lékaře s pacientem při vyšetření, poté ji uploaduje ke zpracování do cloudového úložiště a automaticky z řeči přepíše podstatné údaje do elektronické dokumentace pacienta (EHR).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).