Hlavní navigace

Mluvčí MPO Řepka je v pracovní neschopnosti, jeho budoucnost se řeší

4. 3. 2019

Sdílet

MPO Autor: MPO

Minulý týden přinesl server Televizní web informaci, že ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková odvolala šéfa odboru komunikace a tiskového mluvčího Milana Řepku. Ten má od minulého týdne vypnutý telefon.

Vedoucí tiskového oddělení ministerstva Miluše Trefancová dnes pro DigiZone uvedla, že Řepka je v pracovní neschopnosti a jeho další působení na ministerstvu se bude řešit po jejím ukončení. Kdy Řepkova indispozice skončí zatím není jasné. Autor původní zprávy z Televizního webu v souvislosti s informací o Řepkově odvolání uvádí vlastní zdroje z ministerstva.

Ministryně na sebe upozornila minulý týden, když v rozhovoru pro Českou televizi prohlásila, že za drahá mobilní data si mohou zákazníci sami, protože místo nich preferují využití Wi-Fi připojení. Výrok kritizovali nejen odborníci a média, ale i stranický šéf Novákové, premiér Andrej Babiš.

Televizní web dále upozorňuje, že Řepka byl odpovědný za informační kampaň k přechodu na nový vysílací standard zemské digitální televize DVB-T2, která tak může nabrat další zpoždění. Ministerstvo ji plánovalo spustit během jara, zatím ale ani nevypsalo potřebné výběrové řízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).