Hlavní navigace

Mobilní aplikaci Lítačka lze nově použít pro odbavení dlouhodobého jízdného

Sdílet

Jan Sedlák 1. 12. 2019
Lítačka

Nejnovější aktualizace mobilní aplikace PID Lítačka (dostupná pro Android a iOS) konečně s příchodem prosince přidala funkci pro ověřování dlouhodobých kuponů. Aplikaci, respektive chytrý telefon lze nově nastavit jako identifikátor, podobně, jako je to možné u platebních karet.

Revizorům je tak možné při inspekci předložit QR kód či přiložit bezkontaktní NFC čip k jejich čtečkám. Aktualizace odbavovacích zařízení je důvodem, proč nasazení odbavování trvalo delší dobu. Doposud bylo možné dlouhodobé kupony pouze zobrazovat bez možnosti odbavení, a také bylo možné kupovat jednotlivé jízdné.

Pro využití nové funkce je třeba si v aplikaci PID Lítačka nastavit telefon jako zmiňovaný identifikátor. Je vyžadováno podporované zařízení, vyplněné údaje a nahraná fotografie. Následně je možné si v e-shopu zakoupit dlouhodobé jízdné a přiřadit ho k mobilnímu identifikátoru.

Je rovněž možné zpětně přiřadit již zakoupený kupon. Ten lze mezi jednotlivými identifikátory převádět a nelze mít nastaveno více identifikátorů naráz. Dopravní podnik to rozvádí na Twitteru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.