Hlavní navigace

Mobilní operátoři pokryli LTE signálem další stanice metra, stavba se ale zpomalila

Sdílet

David Slížek 2. 4. 2020

Pokrytí mobilním signálem se nově dočkal jen krátký úsek pražského metra. V testovacím provozu je nově pokryto v úseku Křižíkova – Invalidovna na trase B. V tiskové zprávě to oznámil T-Mobile, který za konsorcium operátorů stavbu koordinuje.

„V následujících týdnech se [operátoři] chystají pokrýt jeden z nejvytíženějších úseků na trase A Můstek – Muzeum. Do konce června by se LTE síť měla rozšířit také na úseky Staroměstská – Dejvická, Florenc B – Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl,“ slibuje mluvčí Martina Kemrová.

Zpoždění proti původnímu plánu, podle kterého mělo být do konce března pokryto 16 stanic na trase A a B, operátoři vysvětlují velmi pomalým procesem stavebního řízení. „Navíc aktuální nouzový stav má vliv i na technické práce pod zemí – i zde musí pracovníci dodržovat předepsané zásady, a stavební firmy se potýkají s vyšší nemocností. Ale i přesto všechny zúčastněné strany pevně věří tomu, že do léta letošního roku bude pokryto dalších 11 stanic a spojovacích tunelů mezi nimi. Tímto krokem budou pokryty stanice v širším centru hlavního města, které z pohledu prací zároveň patří k těm nejobtížnějším,“ dodává Kemrová.

Jak operátoři pokrývají pražské metro LTE signálem? Podívejte se:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.