Hlavní navigace

Na Krašově začala obnova anténních systémů pro VKV rozhlas

27. 7. 2020

Sdílet

Rádio, poslech hudby, sluchátka Autor: Pixabay, podle licence: Public domain

České radiokomunikace prověřují a obnovují anténní systémy pro šíření analogového rozhlasu z vysílače Plzeň-Krašov. Práce jsou naplánované až do 31. července 2020. V pondělí, ve středu a v pátek bude jejich důsledkem v časných ranních hodinách úplné přerušení vysílání několika stanic. 

27. července od 5.00 do 5.30 nevysílaly stanice Radiožurnál (89,1 MHz), Dvojka (101,7 MHz), Vltava (95,6 MHz), Impuls (91,4 MHz) a Frekvence 1 (104,1 MHz). Od půl šesté ráno je vysílač provozován plným výkonem jen do dolní poloviny anténního systému. Úplný výpadek se zopakuje 29. července opět mezi 5.00 a 5.30, po němž bude pro změnu následovat provoz plným výkonem do horní poloviny anténního systému. Nejdelší výluka se očekává 31. července od 5.00 do 6.00.


Autor: Marek Hladík, podle licence: Public domain

K normálnímu provozu by se mělo rozhlasové vysílání z Krašova vrátit 31. července v odpoledních hodinách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2020 21:40

    bez přezdívky

    Ještě by to chtělo v zákoně zvýšit modulační limit z 0dBr na 3-4dBr a nasadit v rozhlasových studiích správné neagresivní frekvenční audio procesory. To by pak FM vysílání byla paráda jako tenkrát. Kdo vzpomíná, dá plus. To byl tenkrát zvuk, rádio se dalo poslouchat klidně celý den. Hlas a písničky zněly výborně, mělo to barvu, intonaci.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).