Hlavní navigace

Na Primě vzniká obří studio pro vysílání esportového turnaje

9. 11. 2020

Sdílet

Nové sídlo TV Prima Autor: TV Prima

V sídle televize Prima vzniká „jedno z největších a nejmodernějších studií“ ve střední Evropě. Hotové bude ve středu, ale nebude se v něm natáčet žádný tradiční televizní pořad. Bude se v něm konat Mistrovství ČR v mobilních hrách a Mistrovství ČR v počítačových hrách.

Plocha studia bude 400 m2 a jeho dominantou se stane největší souvislá LED stěna, kterou kdy mohli fanoušci v Česku či na Slovensku vidět. Na délku měří 23 metrů. Turnaje si diváci vychutnají ze všech úhlů pohledu, neboť organizátoři připravili 10 různých kamerových vstupů, včetně kamery na rameni. „V přestávkách zápasů nabídnou analytici také rozbor pomocí elektronické tužky, tak jako to znají fanoušci tradičních sportů,“ uvedla televize Prima.

Přenosy se budou vysílat v hybridním vysílání TV Prima (HbbTV), na facebookovém profilu stanice Prima Cool a na platformě Twitch. 


Autor: TV Prima

„Chceme připravit takové vysílání, kterým se mohou pochlubit největší světové soutěže. Letošní nejprestižnější turnaj roku čeká a my jsme připravili několik novinek a technických vychytávek, se kterými se nelze setkat u jiné české esportové soutěže,“ tvrdí Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Celkem bude odvysíláno asi 80 hodin esportových přenosů. Diváci studio poprvé uvidí při přenosu v pátek 13. listopadu, kdy začínají první soutěžní utkání ve hře Brawl Stars. Hned poté se představí nejlepší hráči karetního titulu Hearthstone, ve kterém Češi patři mezi světovou špičku. Další týden pak bude ze studia vysílán turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Mistrovský maraton pak vyvrcholí 29. listopadu, kdy svého šampiona pozná hra PUBG.

Projděte si novou budovu TV Prima:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).