Hlavní navigace

Nordic Telecom loni utržil 433 milionů a dostal se do zisku. Pomohla koupě Libli

1. 7. 2020

Sdílet

Nordic Telecom logo Autor: Nordic Telecom

Operátor Nordic Telecom v loňském roce dosáhl na tržby 433 milionů korun a po třech letech od zahájení investic se dostal do černých čísel, když udělal konsolidovaný zisk EBITDA ve výši 18 milionů korun. Letos se dle odhadů firmy mají tržby dostat na 750 milionů.

„Nordic Telecom v minulých letech investoval ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Hodnota aktiv od vstupu na trh v roce 2016 se zvýšila na 2,6 miliardy korun,“ uvádí kandidát na čtvrtého plnohodnotného mobilního operátora.

Nordicu k růstu pomohlo mimo jiné začlenění akvizic. Společnost v polovině loňského roku plně ovládla providera Libli (dnes Nordic Telecom Regional), když od skupiny DRFG získala zbylých 50 procent. „Tato akvizice významně přispěla k nárůstu tržeb za loňský rok. Společnost prostřednictvím dalších akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě, a konsoliduje trh fixního internetu. Strategickým plánem Nordic Telecomu je provést fúzi všech akvizic do jedné společnosti a poskytovat služby z jedné společnosti zákazníkům v celé ČR,“ přibližuje Nordic.

Nordic Telecom má v současné době 105 tisíc zákazníků. Vedle pevného připojení jim nabízí bezdrátový fixní internet na frekvenci 3,7 GHz, kterou firma získala v aukci. Frekvenci získala za více než 400 milionů. Nordic rovněž postavil „vysílačkovou“ síť na 420 MHz. S ní chtěl nahradit současný Tetrapol/Pegas využívaný ministerstvem vnitra. Padla kvůli tomu stížnost, která byla v dubnu zastavena.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).