Hlavní navigace

Nova spouští dvouletý studijní program pro televizní nadšence

16. 5. 2022

Sdílet

Natáčení, vysílání, streaming, internetová televize - ilustrační Autor: Pixabay

Zájemci o televizní tvorbu se mohou přihlásit do dvouletého studijního programu pod záštitou televize Nova a televize Markíza. Stipendijní program pod názvem CME Content Academy je připraví na práci pro televizi a zajistí jim po dokončení kurzu dlouhodobou spolupráci na pořadech pro TV Nova a Markíza.

CME Content Academy je dvouletý intenzivní kurz rozdělený do osmi bloků. Během nich se studenti naučí psát scénáře, stříhat, produkovat nebo řídit natáčení. Součástí je i televizní marketing, datová analytika nebo udržitelné natáčení (tzv. green filming). Kurz začíná letos v říjnu a probíhá v Brně pod záštitou Televizního institutu.

„Do CME Content Academy se může přihlásit úplně každý, nepožadujeme konkrétní vzdělání nebo dlouholeté zkušenosti v oboru. Pokud máte kreativní nápady, myslíte si, že byste třeba scénu ze svého oblíbeného seriálu vymysleli ještě lépe, nebo máte touhu režírovat televizní minisérii, pak jsme tu přesně pro vás. Věříme, že objevíme řadu skrytých talentů,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova a členka odborné komise akademie.

Mezi přednášejícími jsou oceňovaní odborníci ze světa filmu a televize z České republiky i ze zahraničí, např. Vratislav Šlajer, producent řady úspěšných televizních formátů a držitel Ceny Emmy či Českého lva, Piodor Gustafsson, šéf vývoje na největší švédské komerční televizi TV4, Ben Gibson, bývalý děkan londýnské filmové školy, Vinca Wiedemanová z dánské Národní filmové školy, nebo Radovan Síbrt, režisér a producent, který stojí například za úspěšnými formáty MasterChef Česko či Malé lásky.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo zajistit velké množství renomovaných českých i zahraničních televizních a filmových odborníků, kteří budou na CME Content Academy přednášet. Naši studenti se mohou těšit na zcela nový pedagogický přístup s důrazem na získání praktických dovedností v současné televizní tvorbě, storytellingu, a to při využití nejnovějších technologií,“ dodává Kamila Zlatušková, ředitelka Televizního institutu.

Přihláška je k dispozici na webu www.studujtelevizi.cz do 6. června, v rámci výběrového řízení bude pro studium vybráno deset nejlepších kandidátů. Po úspěšném dokončení kurzu absolventi automaticky přejdou na placené pozice kreativních tvůrců nových projektů v TV Nova.

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 5. 2022 16:02

  petrph

  Kde to ta Nova žije, ve středověku? Myšlenka je to sice dobrá, přímo vynikající, jenomže (a že nyní ty zkušenosti jsou) by ten studijní program mohlo studovat online třeba tisíce zájemců najednou a jak i je i v textu uvedeno, mezi nimi by se jistě spousta různých talentů objevila.
  Jenomže dočíst se v závěru že "v rámci výběrového řízení bude pro studium vybráno deset nejlepších kandidátů"? a jen z nich "po úspěšném dokončení kurzu absolventi automaticky přejdou na placené pozice kreativních tvůrců nových projektů v TV Nova" to spíše připomíná jen další trapnou variantu Reality Show. Dělat šéfkuchaře ve nóbl hotelu je už okoukané, takže budou soutěžit o místa projekťáků na Nově?

 • 16. 5. 2022 20:55

  wm6x

  No taky by mě nenapadlo že segment realityshow dojde tak daleko že NOVA bude pomocí soutěže hledat zaměstnance do svých řad. Mezi realityshow se dá najít i opravdová kvalita jako Fort Boyard nebo originální Survivor, ovšem takhle to rozhodně nepůjde

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).