Hlavní navigace

Nový Covid Portál nabízí informace o vládních opatřeních, stojí za ním Česko.digital a NAKIT

9. 11. 2020

Sdílet

Covid Portál - screenshot Autor: screenshot, Lupa.cz

Vládní opatření lidskou řečí – to je podtitul nového webu Covid Portál, který přehledně vysvětluje, jaká epidemická opatření aktuálně platí nebo jak řešit různé životní situace, do kterých se v souvislosti s nemocí Covid-19 mohou lidé dostat. 

Web zatím běží v pilotním provozu a kromě výčtu platných opatření nabízí například seznam výjimek a uvádí odkazy na příslušná vládní usnesení nebo mimořádná opatření ministerstev. 

Portál vznikl ve spolupráci dobrovolnické iniciativy Česko.digital a státního podniku NAKIT, který stránky ve výsledku provozuje. Inspirací byl přístup poslance Dominika Feriho (TOP 09), který na svém instagramovém účtu pravidelně „překládá“ vládní opatření do srozumitelné podoby. 

Feri spolupracoval i na přípravě textů, které na portálu jsou, informace pak validovala také jednotlivá ministerstva, kterých se týkají. Portál běží na systému Drupal.

Web ještě před svým spuštěním vyvolal na sociálních sítích kontroverzi. Náhledy portálu se na Twitteru pochlubil premiér Andrej Babiš a okamžitě sklidil kritiku za to, že se v současné situaci chlubí náhledy informačního webu, který měl být v provozu už dávno:

Tvůrci webu z iniciativy Česko.digital pak na sociálních sítích vysvětlovali, jak portál vznikal a proč je v provozu až teď:

Olej do ohně posléze přidal tweet ministerstva zdravotnictví, který vyznívá, jako by se úřad proti portálu zaštítěnému ministerstvem vnitra, pod které NAKIT spadá, vymezoval.

Až v pondělí ráno to ministerstvo zdravotnictví na Twitteru korigovalo vyjádřením ministra Jana Blatného:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).