Hlavní navigace

O2 také pokryje 5G sítí pražské metro, signálu se dočká 35 stanic a tunelů

1. 12. 2020

Sdílet

Metro - Praha Autor: Karel Choc, Internet Info

Po Vodafonu a T-Mobilu rozšiřuje své „5G“ sítě do podzemí také O2. Operátor oznámil, že do konce letošního roku pokryje celkem 35 stanic a tunelů mezi nimi. 

Má jít konkrétně o úseky Háje – Nádraží Holešovice na trase C, Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice na trase B a Náměstí Míru – Dejvická na trase A. 

„Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely,“ slibuje O2 s tím, že v dalším pokrývání města 5G signálem bude pokračovat v příštím roce.


Autor: O2

Mapa plánovaného pokrytí 5G v metru do konce roku 2020

Stanice a tunely metra začal od 1. října svým 5G pokrývat Vodafone, o měsíc později se k němu připojil i T-Mobile. Všichni tři síťová operátoři zatím používají non-standalone (NSA) 5G technologie, které využívají dosavadní LTE kmitočty.  

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 12. 2020 18:24

    lahvon

    Non SA sítě budou s největší pravděpodobností využívat i na nových frekvencích určených pro 5G.
    Jestli jsem to správně pochopil, hlavní princip non-SA sítě je to, že veškerá signalizace a hovory běží ve 4G síti. A 5G se připojí pro data, když telefon tahá víc dat.
    Plně SA 5G sít by na 5G musela zvládat i signalizaci. Jinak by se na telefon, který by si vesele kempil v 5G, nedalo dovolat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).