Hlavní navigace

Ostravské rádio Helax končí s FM vysíláním, bude už jen on-line

Sdílet

Filip Rožánek 19. 10. 2020

Rádio Helax v průběhu listopadu ukončí vysílání svého programu na frekvenci 93,7 MHz a bude nadále dostupné pouze prostřednictvím internetového streamu. V tiskové zprávě to oznámil majitel rádia, společnost Media Bohemia.

Důvodem ke změně je propad reklamních příjmů v době koronavirové krize, který stanici dostal do složité ekonomické situace.

„Jako silně vyprofilované autentické regionální rádio bylo schopno Rádio Helax fungovat ekonomicky také čistě v rámci Moravskoslezského kraje a Ostravska. To se stalo v době hlubokého propadu reklamních příjmů médií slabinou rádia, které není součástí národního produktu jako jsou celoplošná rádia, nebo nadregionální sítě a významně tak neparticipuje na národních reklamních investicích,“ sdělila firma v tiskové zprávě.

Ačkoliv má rádio unikátní hudební formát, díky němuž je nejposlouchanější stanicí na Ostravsku, kvůli dopadům protiepidemických nařízení na ekonomiku už není jeho provoz udržitelný. 

„Doufal jsem, že pomoc ze strany státu, ať už v jakékoliv formě, by nám umožnila udržet autentický program Helaxu v ostravském éteru a udržet tak i programovou rozmanitost na severní Moravě,“ prohlásil programový ředitel rádia Helax Lukáš Ščurek. „Vytváříme roky unikátní hudební formát, který neměl obdobu v celorepublikovém měřítku. Všichni jsme z moravskoslezského regionu. Nicméně současná situace na mediálním trhu regionální rozmanitosti nepřeje a přežijí jen silné národní značky,“ dodal.

Skupina Media Bohemia chce značku Helax zachovat, proto se pokusí vytvořit moderované on-line rádio. Frekvenci 93,7 MHz si ponechá, po souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání z minulého týdne ji využije k šíření programu Rádia Blaník.

Našli jste v článku chybu?