Hlavní navigace

PayPal spouští možnost platby kryptoměnami. Zatím jen pro Američany

31. 3. 2021

Sdílet

Paypal - Bitcoin - mobilní platby Autor: Depositphotos

Platební služba PayPal nabídne americkým uživatelům službu „Checkout with Crypto,“ která umožní u obchodníků platit prostředky uloženými v kryptoměnách. Zákazníci, kteří do své peněženky v PayPalu nahrají Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Litecoin, budou při placení moci kryptoměnu bez poplatku konvertovat v běžné fiat měny. Firma tento způsob plateb v následujících měsících umožní v 29 milionech e-shopů po celém světě.

„Je to poprvé, co můžete kryptoměny použít stejným způsobem jako kreditní nebo debetní karty uložené ve svých PayPal peněženkách,“ řekl prezident a výkonný ředitel firmy Dan Schulman

PayPal umožňuje nákup, prodej a držení kryptoměn od loňského října. Americká CNBC připomíná, že firma oznámení o implementaci kryptoměnových plateb v e-shopech oznámila necelý týden poté, co automobilka Tesla spustila možnost nákupu svých vozů prostřednictvím Bitcoinu. Na rozdíl od Tesly, která bude přímo přijímat digitální mince, ale platby u PayPalu budou v konečné fázi nadále probíhat pomocí klasických měn.

Platební firma tento krok zdůvodňuje tím, že hodnota kryptoměn je stále velmi volatilní a provedení finální platby v běžných měnách sníží riziko kurzových ztrát pro obchodníky. 

„Myslíme, že se nacházíme ve bodu zlomu, kdy kryptoměny přestávají být jen typem aktiv, které nakoupíte, držíte a případně prodáte a stávají se legitimním prostředkem transakcí ve skutečném světě s miliony obchodníků,“ dodal Schulman.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).