Hlavní navigace

Obluk a spol. se SoftBank a tvůrcem iPodu investují 3,1 miliardy do hudebního startupu

Sdílet

Jan Sedlák 30. 9. 2021
Peníze - bankovky - hotovost Autor: Depositphotos

Lucemburský fond Evolution Equity Partners je součástí velké startupové investice, kterou vedl japonský kolos SoftBank doposud vlastnící třeba ARM. Investiční série C se skrze svůj fond Future Shape zúčastnil také Tony Fadell, tvůrce iPodu a spolutvůrce iPhonu. Vložená částka do londýnské firmy DICE činí 122 milionů dolarů, tedy asi 3,1 miliardy korun.

Evolution Equity Partners do DICE investovali už v sérii A v roce 2016, tehdy vedli kolo s částkou devíti milionů dolarů. Startup doposud posbíral 134,8 milionu dolarů. SoftBank, Fadell a další tvoří nové investory připojené k těm stávajícím.

Evolution je fond, ve kterém mimo jiné působí dřívější technický ředitel AVG Karel Obluk a současný technický šéf Avastu Michal Pěchouček (poradce). Součástí je mezi dalšími J. R. Smith, tehdejší výkonný ředitel AVG.

Fond se zaměřuje zejména na kybernetickou bezpečnost. Evolution letos investovali společně s Googlem či Intelem, dále s Tiger Global Management nebo Ciscem.

DICE z konceptu vybočuje. Jde o platformu zaměřenou na prodej lístků na koncerty spojenou s jejich živým streamováním a dalšími funkcemi pro fanoušky. Podle investorů půjde o budoucnost živé zábavy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.