Hlavní navigace

Obluk, Pěchouček a další s Ciscem a spol. investují 880 milionů do startupu Panaseer

17. 5. 2021

Sdílet

Michal Pěchouček Autor: Avast

Fond Evolution Equity Partners, za kterým mimo jiné stojí bývalý technický ředitel AVG Karel Obluk a současný technický šéf Avastu Michal Pěchouček, pokračuje v investicích do zahraničních kyberbezpečnostních firem. Aktuálně jde o sérii B ve výši 26,5 milionu dolarů britské společnosti Panaseer.

Vedoucím fondem série B je AllegisCyber Capital, který zformovali veterány ze Silicon Valley. Evolution se k investici připojili spolu s dalšími fondy včetně podniku Cisco. Česko-americký fond zároveň vedl dřívější investiční sérii A, v rámci které se do Panaseeru vkládalo 10 milionů dolarů. Startup už si celkově přišel na 42 milionů dolarů, tedy přes 880 milionů korun.

Panaseer dělá na nástroji označovaném jako Continuous Controls Monitoring (CCM). V základu jde o sbírání velkého množství dat z různých bezpečnostních aplikací a nad tím postavenou analýzu, která má odhalovat věci jako jsou zero-day zranitelnosti. Kontrola úrovně zabezpečení probíhá neustále a Panaseer se snaží o problémech informovat ještě před vznikem bezpečnostních incidentů.

Pro Evolution Equity Partners jde letos o další velkou investici v kyberbezpečnosti. V dubnu vedli kolo s 25 miliony dolarů do Cape Privacy. O něco dříve pak fond společně s Intelem či Googlem poslal 180 milionů dolarů do SecurityScorecard. Evolution koncem loňského roku rozjel druhý fond, který má operovat s až 250 miliony dolarů (skoro šest miliard korun).

Součástí druhého fondu Evolutionu už je třeba investice do londýnské firmy Quantexa, kde skupina vedla investiční kolo ve výši 51 milionů liber. V současném portfoliu lze vidět také zajímavé projekty jako DefinedCrowd, LogPoint nebo Awake Security.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).