Hlavní navigace

Pilulka se dnes poprvé veřejně obchoduje, investoři vyhnali cenu akcií o 30 %

26. 10. 2020

Sdílet

Martin Kasa - Pilulka.cz Autor: Jan Vaca, Internet Info

V pondělí 26. října se po úspěšném IPO poprvé veřejně obchodují na trhu Start pražské burzy akcie společnosti Pilulka. Cena akcií od začátku obchodování oproti upisovací ceně 424 Kč vystoupala o více jak 30 procent, tedy na 555 Kč.

Na pražskou burzu a především na experimentální trh Start projevili investoři o společnost nezvyklý zájem již během IPO. Společnost v rámci veřejné nabídky upsala 725 040 akcií po 424 korunách, tedy na hranici maxima upisovací ceny. Firma tak skrze trh vybrala přes 307 milionů korun. Během IPO překročil zájem investorů nabídku akcií o 536 %.

Během prvních dvou hodin od zahájení veřejného obchodování na burze stačila cena akcií Pilulky vystoupat o víc jak sedmnáct procent. Cena se nakonec proti upisovací ceně vyšplhala o 30 %, tedy na 555 Kč. Aktuálně se Pilulka obchodouje za cenu 525 Kč na akcii.

Cena akcií Pilulky v první den obchodování na RM-SYSTÉMu. 

Zakladatelé internetové lékárenské sítě chtějí využít prostředky získané na burze především k další expanzi do zahraničí a také k technologickým inovacím.

Společnost v současnosti provozuje 155 kamenných lékáren v Česku, jednu lékárnu na Slovensku a internetové lékárny Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Za první pololetí oznámila nejsilnější pololetí ve své historii. Od ledna do června tohoto roku dosáhla tržeb 1,6 miliardy korun (včetně franchise sítě) a vyrostla meziročně o 45 %. Internetové tržby vzrostly meziročně o 68 %, kamenné lékárny Pilulka utržily o 33 % více než v loňském roce.

S Martinem Kasou, jedním ze spolumajitelů Pilulky jsme nedávno mluvili v našem podcastu. Záznam si můžete poslechnout zde:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).