Hlavní navigace

Policie chce do pražských kamer analytiku pro rozpoznávání obličejů

Sdílet

Karel Wolf

Policie chce do vybraných pražských městských IP kamer nainstalovat analytiku pro rozpoznávání obličejů a mít k těmto kamerovým bodům volný přístup. Krajské ředitelství mělo požádat pražský magistrát, aby funkci aktivoval na šesti místech v Praze, informuje o tom server iRozhlas.cz.

Policie se ve svém požadavku odvolává na Koncepci rozvoje a zajištění provozu Městského kamerového systému hl.m. Prahy, kterou městské zastupitelstvo schválilo v říjnu 2016. V žádosti má hovořit o „pilotním ověření funkcionality face recognition“.

Další podrobnosti nejsou známé. Šéf bezpečnostní komise pražského magistrátu Petr Hlubuček z hnutí STAN pro Český rozhlas pouze potvrdil, že policie požádala o volné zpřístupnění šesti bodů kamerového systému, s odkazem na citlivou povahu žádosti ale odmítl jakýkoli další komentář. Město nyní požádalo o stanovisko k žádosti Úřad pro ochranu osobních údajů. Ten před rokem zamítl podobnou žádost, která chtěla využívat stejnou technologii pro rozpoznávání fotbalových chuligánů řádících na stadionech.

Přečtěte si, jak s rozpoznáváním obličejů experimentuje režim v Číně: 

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?