Hlavní navigace

Před druhým kolem dotací byly spuštěny konzultace pro pokrytí ČR internetem

21. 11. 2018

Sdílet

Mapa pokrytí Česka internetem

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo novou veřejnou konzultaci k měření pokrytí České republiky rychlým internetem. Jde mimo jiné o přípravu před druhým dotačním kolem na budování vysokorychlostních sítí.

„Vzhledem k tomu, že otevřená veřejná konzultace je založena na sběru dat ČTÚ o pokrytí území ČR datovými sítěmi, umožňujícími přístup k internetu k datu 31. 12. 2017, je tato veřejná konzultace zároveň příležitostí ke kontrole úplnosti informací, poskytnutých operátory jednotlivých veřejných sítí elektronických komunikací k uvedenému datu a následně předaných ze strany ČTÚ Ministerstvu průmyslu a obchodu k přípravě dotačního řízení,“ informuje MPO.

Připomínky v rámci veřejné konzultace je možné zaslat do 21. 12. 2018. Činit tak lze na webových stránkách verejnakonzultace.cz, kde jsou také další informace a interaktivní mapa.

Druhé kolo rozdělující dotace bude vypsáno až poté, co budou vypořádány připomínky z veřejné konzultace. Podmínky přidělování dotací jsou prozatím v rozpracované fázi.

První dotační kolo nedopadlo slavně. O peníze se i kvůli složitým podmínkám přihlásili pouze tři provideři, kteří zažádali o necelých 50 milionů korun. Česko se pak rozhodlo většinu přidělených evropských peněz přesunout na jiné programy. Vedle toho Českomoravská záruční a rozvojová banka začíná providerům nabízet bezúročné půjčky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2018 18:47

    Pavel (neregistrovaný)

    Tohle zjišťování je celé postavené trochu na hlavu, pokud tam není zahrnut parametr ceny služby.

    Prakticky kdekoliv na území ČR je možné poskytnout 100M+, ovšem bude to stát nějakou zlatku - například to zákazníkovi střelit v 11 GHz z nejbližší věže s optikou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).