Hlavní navigace

Logistický Bolt hlásí investici 628 milionů eur, tržní hodnota přesáhla 7 miliard eur

11. 1. 2022

Sdílet

Bolt Olomouc

Investoři se evidentně sázky na tzv. sdílenou mobilitu nebojí. Dopravní služba Bolt, která poskytuje pronájem elektrických koloběžek nebo přepravu partnerskými auty, v tiskové zprávě oznámila, že v novém investičním kole získala 628 milionů eur (v přepočtu 15,3 miliard korun).

Hlavními investory jsou fondy Sequoia Capital a Fidelity Management and Research Company LLC, a dále Whale Rock, Owl Rock (součást Blue Owl), D1, G Squared, Tekne, Ghisallo a další. Tržní hodnota firmy se investicí zvýšila na 7,4 miliard eur, dodává Bolt. 

Podle zakladatele společnosti Markuse Villiga půjdou peníze na další rozšíření tzv. sdílené mobility ve městech. „Spolupracujeme s městy na zavádění lehkých prostředků osobní dopravy jako jsou koloběžky a elektrokola i na rozvíjení sdílené mobility ve formě taxíků či carsharingu tak, abychom města dělali přátelštější k lidem,“ říká v oficiálním komentáři.

Bolt kromě koloběžek provozuje také službu na sdílení aut Bolt Drive nebo na dovoz jídla z restaurací Bolt Food. 

Firma začala také v deseti zemích Evropy dovážet nákupy z obchodů. Služba Bolt Market funguje i v Česku (zatím jen v Praze), kde firma primárně spolupracuje se sítí prodejen Žabka. Tato služba by se i díky investici měla v letošním roce dále rozšiřovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).