Hlavní navigace

Rádio Blatná rozšíří pokrytí, na podzim začne vysílat v Písku

17. 8. 2020

Sdílet

Rádio Blatná Autor: Rádio Blatná

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Josefu Týcovi licenci k provozování Rádia Blatná z vysílače Písek-město na 92,2 MHz s výkonem 100 W. Oprávnění platí do 10. října 2025.

Rádio Blatná existuje od roku 2015. V prvních dvou letech nabízela redakce vysílání pouze po internetu, od roku 2017 je možné ji naladit lokálně v éteru na frekvenci 89,7 FM. „Vážíme si přízně našich posluchačů a k rozšíření pokrytí přistupujeme velmi zodpovědně a s velkou pokorou. Vnímáme to jako obrovskou výzvu a velký posun. V průběhu července jsme investovali do modernizace celého studia, fungujeme plně digitálně a redaktoři pracují také s novým odbavovacím softwarem,“ říká Josef Týc, držitel licence a jednatel rádia.

Vysílání na Písecku má začít během podzimu. Rádio Blatná je primárně hudebním rádiem, které v éteru v Písku a okolí nabídne výběr „toho nejlepšího z hudby od 60. let do současnosti“. Zároveň připravuje moderované bloky se zaměřením na zpravodajství z regionů, rozhovory, infotainment, kulturní tipy nebo písničky na přání.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2020 22:29

  wm6x

  To ještě někde existuje volná frekvence v pásmu VHF II (VKV-FM)? I když ten výkon tomu odpovídá. Tohle pásmo by bylo potřeba celé znovu přerozdělit, aby nevznikaly jiným stanicím masivní překryvy.

 • 18. 8. 2020 11:32

  Pamětník

  Až bude do každé domácnosti (bez výjimky) zavedena optika a poskytovatelé internetu, i toho mobilního, nasadí přiměřené ceny, potom se může hovořit o každém terestrickém vysílání v minulosti.

  Chápu, že se mnohým současný "bezplatný" pozemní příjem TV a rádia nelíbí, nedá se na něm totiž vydělávat, ale zase není tolik závislý na provozuschopnosti systémů mnoha, i malých, poskytovatelů.

 • 18. 8. 2020 7:46

  mirasat

  Marně doufám, že do pěti let dojde ke startu DAB, do kterého se PŘESUNOU některé stanice. V roce 2025 už bude na FM lecos vypnuto (doufám, že nejen v Německu). Doufám, že rada bude mít povinnost předložit koncepci (žánry, regiony, DAB/FM platforma) a obhájit jí před ,,národem,, s tím, že bude muset národu připomenout, co neposlouchá a jak moc velké ovce a konzervy jsme (na základě nezmanipulovaných průzkumů). Touto koncepcí (na 5 let) se bude muset řídit a zároveň podporovat kulturní rozvoj obyvatel (pobídka vůči alternativním stanicím). Rád bych viděl nějakou práci směrem k v současné době neexistujícím posluchačům v kategorii 6 až skoro 30 let, aby tato skupina začala existovat (interaktivita, hudební výběr). Nauka o existenci a funkci rozhlasových stanic by se odehrávala v hudební výchově na ZŠ, stejně jako nauka o hudebních stylech a jejich analýza. Možná by mohla existovat i edukační rozhlasová stanice v éteru. Členové rrtv musí být schopni styly rozeznávat :)) Je to o učiteli. Marně doufám, že si majitelé rozhlasových stanic uvědomí, že rozhlasová stanice se dělá pro radost všem, včetně jich samých. Není to dojná kráva. Marně doufám, že prostředí bude nastaveno tak, aby rrtv nebyla pod tlakem a nebylo jí vyhrožováno soudy. Marně doufám, že se VKV éter u nás z 50% vyčistí, aby se minimalizovalo rušení jeho kmitočtů. Marně doufám že bude zavedena jen jediná rozhlasová licence (digitální+ana­logová) a snížena její cena ve prospěch alternativních a nově příchozích stanic. Celkově bych uvítal pestřejší éter, hlavně směrem k chybějícím žánrům.
  V uvedené marně doufám.

 • 18. 8. 2020 9:20

  bez přezdívky

  "Nauka o existenci a funkci rozhlasových stanic by se odehrávala v hudební výchově na ZŠ"

  Spletl jste si předmět. Namísto hudební výchovy bych spíše volil dějepis. Terestrické vysílání patří do minulosti, ať se vám to líbí nebo ne. Paradoxně DAB v první řadě.

 • 18. 8. 2020 10:28

  mirasat

  Díky za vyjádření opačného názoru. Zatímco lineární televizi považuji za klinicky mrtvou. Rádio rozhodně ne, ale trochu bych upravil (rozšířil) obsah pojmu "rozhlasová stanice".

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).