Hlavní navigace

Radio Orlicko se rozšíří na Rychnovsko a do Hradce Králové, změní zvukový obal

Sdílet

Filip Rožánek 7. 5. 2021
Radio Orlicko - studio Autor: Radio Orlicko

Radio Orlicko, regionální rozhlasová stanice z Ústí nad Orlicí, rozšíří svůj signál. V létě zprovozní dvě nové frekvence pro Rychnovsko a krajské město Hradec Králové. „Tímto své dosavadní pokrytí téměř zečtyřnásobí,“ informoval majitel a ředitel stanice Věroslav Musil. Zároveň stanice změní své logo, chystá nový web a aktualizuje zvukový obal.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Radiu Orlicko dva další kmitočty. V Hradci Králové bude vysílat na frekvenci 105,1 FM, obyvatelé Rychnovska pak budou moci ladit 94,3 FM. Tyto dva kmitočty doplní stávající frekvenci 95,5 FM pro Orlickoústecko. Teoretický dosah je až 250 tisíc posluchačů na území Pardubického a Královéhradeckého kraje. 

„Pokrytí Hradce Králové je pro nás klíčové hned z několika důvodů. Vstupujeme do krajského města s hudebním formátem, jež zde není zastoupen a oslovíme tak posluchače, kterým nestačí poslouchat stále dokola ohrané hity. Dále se zde nachází spousta obchodních příležitostí, takže budeme moci stanici neustále rozvíjet. Zanedbatelné není rozhodně ani Rychnovsko, kde převažuje automobilový průmysl a fungují zde další firmy, které jsou na něj navázané. Oba regiony vnímáme jako oblasti s velkým potenciálem. Dále je třeba podotknout, že naše stanice je pro inzerenty velmi zajímavá tím, že naše vysílání není zahlceno reklamou, tudíž jejich sdělení nezanikne, jako v ostatních rádiích. V neposlední řadě jsme jedná z mála stanic v ČR, která se vyhýbá hlavnímu hudebnímu proudu a tím se stáváme neobyčejnými, “ tvrdí majitel rádia. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.