Hlavní navigace

Revolut přidává čtyři nové kryptoměny, upřesnil také podmínky investování po brexitu

17. 12. 2020

Sdílet

Revolut - mobilní aplikace - platební karta Autor: Revolut

Uživatelé Revolutu (RTL) ze zemí Evropského hospodářského prostoru mohou nově v aplikaci nakupovat čtyři nové kryptoměny – EOS, OMG Network, 0× a Tezos. Firma ale zároveň upozornila zákazníky, že od 1. ledna už účty obyvatel Evropské unie (EU), kteří prostřednictvím aplikace obchodují na kapitálových trzích, nebudou kryty evropskými regulemi.

Přidáním čtyř nových kryptoměn se celkový počet kryptoměn obchodovatelných prostřednictvím Revolutu zvyšuje na 10. Vedle tradičního Bitcoinu, Litecoinu nebo měny Ethereum přibude EOS (EOS), který má tržní kapitalizaci ve výši 2,7 miliardy dolarů.  Další nová měna Tezos (XTZ) má kapitalizaci ve výši 1,73 miliardy USD. Další nově přidané kryptoměny mají hodnotu mnohem menší. OMG Network (OMG) ve výši 456 milionů USD a (ZRX) 288 milionů USD. 

Firma zároveň na konci listopadu své zákazníky upozornila, že v souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se mění podmínky užívání investiční služby Revolut Trading pro uživatele ze zemí EU. Od 1. ledna 2021 už tito uživatelé nebudou chráněni evropským právem a budou si muset do 31. prosince 2020 vybrat, zda chtějí v užívání aplikace pokračovat nebo ne.

„Znamená to, že RTL nebude nadále autorizován jménem své mateřské firmy inzerovat, propagovat nebo jinak poskytovat obchodní služby podle právních předpisů EU,“ sdělila firma uživatelům. Služba Revolut Trading bude pro občany EU nadále funkční, ale uživatelé budou muset v aplikaci potvrdit, že chtějí službu využívat i po brexitu. 

Pokud se tak rozhodnou, budou od Nového roku chráněni britskými regulemi a případné stížnosti budou muset směřovat k britskému finančnímu ombudsmanovi. Pokud uživatelé už nebudou za nových podmínek chtít službu využívat, musí své prostředky do konce letošního roku z investičního účtu vybrat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).