Hlavní navigace

RRTV: Moderátor Jaromír Soukup nemůže propagovat zboží Jaromíra Soukupa

11. 6. 2021

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s televizí Barrandov kvůli teleshoppingu zaměřenému na produkty z internetového obchodu Jaromíra Soukupa. Vysílací radu zaujal odpolední blok odvysílaný 5. května 2021. Objevil se v něm osobně majitel a ředitel TV Barrandov, který zároveň moderuje publicistické pořady.

A právě v tom je problém. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání totiž výslovně zakazuje, aby v obchodních sděleních vysílaných na televizních stanicích účinkovali hlasatelé, redaktoři a moderátoři zpravodajství a politické publicistiky. Jaromír Soukup přitom provází například Arénou Jaromíra Soukupa, Týdnem podle Jaromíra Soukupa nebo pořadem Hovory Kalousek Soukup. 

Podle zákona může Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělit za přestupek v oblasti vysílání obchodních sdělení finanční sankci ve výši od 5000 do 2,5 milionu Kč.

Ukázka teleshoppingového bloku Jaromír Soukup Shop vysílaného v červenci 2020:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).