Hlavní navigace

RVR: Pokuta čtrnáct tisíc eur za nesrozumitelné titulky pro neslyšící

8. 11. 2018

Sdílet

RVR

Slovenský mediální regulátor, Rada pro vysílání a retransmisi, udělila na svém posledním zasedání pokutu ve výši 13 276 eur (cca. 330 tisíc korun) společnosti Markíza Slovakia. Pokutu si vysílatel vykoledoval odvysíláním čtyři dílů programu Nikdy ťa neopustím s titulky pro osoby se sluchovým postižením, které nezachycovaly „hovorený prejav spôsobom, ktorý umožnil porozumieť jeho obsahu“.

Regulátor přidal i upozornění na porušení zákona tím, že text titulků pro osoby se sluchovým postižením k uvedeným programům nebyl „zarovnaný na stred a sprevádzanie programu titulkami nebolo pri vysielaní zreteľne označené“.

Došlo i na klasické pokuty v zájmu „ochrany mládeže“. Společnost MAC TV odešla s pokutou osm tisíc eur za to, že na kanále Joj odvysílala program Rodinné záležitosti, který byl označen jako nevhodný pro diváky mladších dvanácti let, ačkoliv „zobrazoval, resp. prezentoval závislosti a obsahoval vulgárne vyjadrovanie a vulgárne gestá“. Kvůli nim měl být podle názoru radních klasifikován jako nevhodný pro diváky do patnácti let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).