Hlavní navigace

Soud odmítl poslat do insolvence agenturu Médea

16. 4. 2021

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Městský soud v Praze zamítl insolvenční návrh na agenturu Médea, významného zprostředkovatele reklamy a sponzoringu na tuzemských televizních stanicích. Upozornil na to server Médiář.

V březnu se finanční situací této agentury zabývala také Rada České televize. Navrhovatel insolvence, společnost Lipian Trade, totiž své podání opřel mimo jiné o tvrzení, že agentura Médea dluží veřejnoprávní televizi více než 20 milionů korun. 

Dozorčí komise Rady ČT se seznámila s informacemi k pohledávkám České televize vůči společnosti Médea a ověřila, že to není pravda. Žádné pohledávky po splatnosti nenašla. „Z šetření nevyplynulo, že by došlo ze strany ČT v řešení vzájemných vztahů se společností Médea k patrným pochybením či nestandardním krokům,“ uzavřela své zkoumání.

Médea insolvenční návrh od začátku označovala za nepodložený a šikanózní. Vznikl kvůli neuhrazené inzerci za 16,5 tisíce korun v časopise Harmonie. Tuto částku ale Médea zaplatila, stejně jako jiné závazky zmiňované v návrhu. Soud tedy návrh zamítl, protože k vyhlášení insolvence neexistoval zákonný důvod.

Menšinovým vlastníkem a generálním ředitelem agentury Médea je majitel TV Barrandov Jaromír Soukup. Většinu akcií drží čínská státní společnost CITIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).