Hlavní navigace

Spuštění celoplošných mobilních služeb cílíme na rok 2022, říká Nordic Telecom

Sdílet

David Slížek 25. 8. 2021
Mobilní vysílač Nordic Telecom Autor: Nordic Telecom

Loňská listopadová předpověď předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hany Továrkové, že do roka od ukončení tzv. 5G aukce vstoupí na trh noví hráči s nižšími cenami mobilních služeb, se nejspíš nevyplní.

Operátor Nordic Telecom, který svůj plán na spuštění celoplošných služeb hned po aukci oznámil, připustil, že se tak nestane v letošním roce, ale případně až v roce 2022. Operátor to začátkem srpna řekl deníku E15 a čerstvě to potvrdil také Lupě.

„Se spuštěním celoplošných mobilních služeb cílíme na rok 2022 a momentálně vedeme jednání s operátorem O2, který má na základě loňské aukce uložen závazek národního roamingu,“ řekl Lupě mluvčí operátora Lukáš Šiml.

Nordic Telecom je jedním ze tří operátorů, kteří díky výsledkům tzv. 5G aukce (kmitočty v pásmu 700 a 3500 MHz) či předchozí aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz získali na národní roaming v síti O2 nárok.

Další dva potenciální operátoři, CentroNet (patří do skupiny Kaprain) a operátor PODA, zatím o svých plánech nezveřejnili žádné detaily.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2021 9:25

  bez přezdívky

  To jste špatně pochopil. Oni mají nárok na klasický roaming díky tomu, že se úspěšně účastnili 5G aukce. Aby mohli rozjet mobilní služby dříve, než budou mít vybudovanou vlastní síť. 5G si budou předpokládám budovat ve vlastní režii.

 • 29. 8. 2021 14:25

  vdx

  S těmi frekvencemi stejně nevybudují nic... je to furt stejná písnička.