Hlavní navigace

Taxify rozšiřuje služby do Ostravy, Olomouce, Českých Budějovicích a Plzně

27. 7. 2018

Sdílet

Taxify - mobilní aplikace

Estonská služba Taxify, která propojuje řidiče se zákazníky, oznámila expanzi do dalších čtyř tuzemských měst. Po Praze, kde působila dosud, si přes ni budou moci odvoz objednat také lidé v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni.

„Chceme, aby také lidé v krajských městech měli možnost používat moderní technologie, které už po celém světě oslovily miliony zákazníků. Těší nás, že si také jejich obyvatelé budou moci svobodně zvolit mezi objednáním klasického taxi a odvozem zajištěným přes moderní mobilní platformu. Našim cílem je nabídnout lidem kvalitní a cenově dostupný odvoz do pěti minut,“ říká k expanzi šéf Taxify pro Česko a Slovensko Roman Sysel.

Ten ještě loni na jaře v rozhovoru pro Lupu tvrdil, že se Taxify do dalších měst v Česku nechystá. „Naším cílem jsou teď otevírat města, která mají víc než dva miliony obyvatel. Absolutní minimum je milion lidí. A u nás zatím takové druhé město není,“ řekl. Strategie firmy se ale od té doby změnila.

Taxify funguje podobně jako konkurenční Uber – řidičem se může stát kdokoli, kdo splní podmínky služby, má řidičák a auto mladší dvanácti let. Cestující si řidiče objednávají přes mobilní aplikaci a řidiči odvádějí Taxify z každé jízdy poplatek.

Uber i Taxify jsou nejen v Česku pod tlakem úřadů i konkurenčních taxislužeb. Uber nedávno přistoupil na požadavky vlády a slíbil, že upraví své podnikání v České republice. Zároveň v Praze spustil službu Uber Eats na rozvoz jídel z restaurací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).