Hlavní navigace

Taxify už má důvody svého předběžného zákazu v Praze. Chce se odvolat

14. 7. 2017

Sdílet

Estonská firma, která podobně jako Uber „neprovozuje taxislužbu, ale platformu“ dostala stopku v Praze. Městský soud jí na konci května v Praze zakázal předběžným opatřením provozovat v Praze taxislužbu s šoféry bez licence řidiče taxi a v neregistrovaných vozidlech.

S Taxify tak mohou jezdit jen řidiči s taxikářskou licencí. Taxify loni na podzim otevřelo svou aplikaci i řidičům bez taxikářské licence a funguje tak podobně jako konkurenční Uber Pop. 

V nedávném rozhovoru se šéf firmy Roman Sysel zaklínal loňským rozhodnutím soudu. „Systém jsme otevřeli aplikaci i soukromým řidičům na základě rozhodnutí soudu, který řekl, že je nezákonné pokutovat privátní řidiče,“ tvrdil Sysel v březnu.

Taxify dostalo do rukou oficiální znění předběžného opatření a chce se odvolávat. Kromě toho, že samozřejmě nesouhlasí s ničím, se ohání i tím, že v případě Uberu rozhodl soud jinak. 

„To je zcela proti zásadě, že ve shodných věcech by se mělo rozhodovat shodně. Tomuto nerozumíme, pokládáme to za nefér a věříme, že bude po našem odvolání zjednána náprava,“ tvrdí Sysel. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).