Hlavní navigace

Tumblr mění majitele, Verizon službu prodává vlastníkovi Wordpress.com

15. 8. 2019

Sdílet

Tumblr - logo Autor: Tumblr

Americký operátor Verizon se po dvou letech zbavuje blogovací platformy Tumblr. Novým majitelem se stane firma Automattic, která je známá jako provozovatel placené webhostingové služby Wordpress.com.

Cena, kterou nový majitel za službu zaplatil, se podle některých zdrojů pohybuje kolem 10 milionů dolarů. Portál Yahoo přitom za Tumblr v roce 2013 zaplatil 1,1 milirdy USD. Verizon pak k Tumblru přišel při koupi Yahoo v roce 2017.

Tumblr vznikl v roce 2007. Jde o kombinaci blogovací platformy a sociální sítě. Služba uvádí, že momentálně hostuje asi 475 milionů blogů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 9. 2019 4:20

    Prazanda

    Mám z toho na jednu stranu obavy, na druhou stranu v tom vidím jistý potenciál, který ale určitě nebude naplněn. Kdyby Wordpress blogy dostaly možnost být sdílené na sociální síť, jakou je Tumblr, mohl by to být skvělý zdroj informací nahrazující RSS a tvořící pro všechny blogy slušnou základnu čtenářů. Čímž by některé blogy mohly být znovu častěji aktualizované autory, kterým se nyní moc nechce psát na "mrtvou platformu blogů", kde nejsou návštěvníci. Bohužel se spíš bojím toho, že spojením s Wordpressem nastane spíš snaha z Tumblru sosat peníze a s tamní (hlavně českou) komunitou, která sdílí převážně memes, obrázky a citáty, se moc nic nepohne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).