Hlavní navigace

Blogosféra

Slibujeme, že to nepoděláme. Yahoo kupuje Tumblr za 1,1 miliardy dolarů [AKTUALIZOVÁNO]

Potvrzeno: Yahoo kupuje Tumblr za mírně více než jednu miliardu dolarů. Získává tak (mikro)blogovací síť se stovkou milionů blogů. A Marissa Meyer slibuje: „Nepoděláme to!“

Daniel Dočekal

20. 5. 2013 15:12
Doba čtení: 4 minuty

Tumblr hostuje přes 100 milionů blogů

Přes 100 milionů blogů a 44,6 miliard blognutí, takový je výsledek úspěšného roku 2012, ve kterém se Tumblr.com podařilo hodně získat.

Daniel Dočekal

27. 3. 2013 11:36
Doba čtení: 1 minuta

Posterous končí 30. dubna, Twitter pohřbívá blogovací službu

Posterous založené v roce 2008 a před zhruba rokem koupené Twitterem končí. Nasvědčoval tomu ostatně i vývoj v posledních měsících

Daniel Dočekal

16. 2. 2013 9:34
Doba čtení: 1 minuta

Tisíce blogů na Tumblr.com napadeny prostřednictvím chyby

Chyba na straně Tumblr.com je zneužita prostřednictvím útoku, který  už odstavil několik tisíc webů na této blogovací službě – paradoxně postačí kliknout na příspěvek začínající (v původní podobě) „Dearest Tumblr' users“. Pokud už něco takového uděláte, doporučují technici Tumblr.com okamžité odhlášení z Tumblr.com ve všech otevřených prohlížečích. Nápravu slibují „tak rychle jak to půjde“.

Daniel Dočekal

3. 12. 2012 18:21
Doba čtení: 1 minuta

Takřka polovina ze stovky největších blogů používá WordPress

WordPress v hostované i samostatně provozované podobě je základem takřka poloviny ze stovky největších blogů (podle žebříčku Technorati), uvádí Pingdom v čerstvé studii. WordPress používá 49 blogů a druhou nejrozšířenější platformou je Movable Type (7 blogů). Software používané největšími blogy je jinak poměrně různorodé, včetně čtrnácti blogů, které používají zcela vlastní řešení.

Daniel Dočekal

12. 4. 2012 13:11
Doba čtení: 1 minuta

Twitter koupil "blogovací službu" Posterous

Twitter potvrdil koupi www.posterous.com, cílem akvizice je „vylepšit mobilní a webové sdílení“ (představujte si pod tím prakticky cokoliv chcete). Twitter zároveň ujišťuje, že Posterous bude fungovat i nadále a případné změny budou dostatečně oznámeny a ti co nejsou spokojeni, budou mít možnost exportu svých dat „v nadcházejících týdnech“.

Daniel Dočekal

13. 3. 2012 7:20
Doba čtení: 1 minuta

CNN prý chce koupit Mashable, nebo možná nechce

Konferenci SXSW se podle zahraničních médií šíří zvěsti o CNN kupujícím známé www.mashable.com (za 200 milionů dolarů). Jeden z bloggerů na Reuters tomu věnoval zápisek South by Southwest: Is CNN buying Mashable? – Felix TV, ve kterém zmiňuje úterý, coby den kdy by koupě měla být oznámena. CNN koupi popírá.

Daniel Dočekal

12. 3. 2012 14:34
Doba čtení: 1 minuta

Vymřou konečně blogy? Nebo jenom dochází ke kvalitativní změně?

Zahraniční média před konce roku řešila otázku toho, jestli blogy skutečně vymírají, nebo zda je pouze vhodné se na změny dívat z pohledu potřebných změn kvality. Úvahy se paradoxně týkají hlavně technologických blogů. A řeší i to, jestli už náhodou neskončila jejich doba.

Daniel Dočekal

2. 1. 2012 6:25
Doba čtení: 5 minut