Hlavní navigace

Blogosféra

Akvizice

Slibujeme, že to nepoděláme. Yahoo kupuje Tumblr za 1,1 miliardy dolarů [AKTUALIZOVÁNO]

Potvrzeno: Yahoo kupuje Tumblr za mírně více než jednu miliardu dolarů. Získává tak (mikro)blogovací síť se stovkou milionů blogů. A Marissa Meyer slibuje: „Nepoděláme to!“

Daniel Dočekal

20. 5. 2013 15:12

Tumblr hostuje přes 100 milionů blogů

Přes 100 milionů blogů a 44,6 miliard blognutí, takový je výsledek úspěšného roku 2012, ve kterém se Tumblr.com podařilo hodně získat.

Daniel Dočekal

27. 3. 2013 11:36
| 3

Posterous končí 30. dubna, Twitter pohřbívá blogovací službu

Posterous založené v roce 2008 a před zhruba rokem koupené Twitterem končí. Nasvědčoval tomu ostatně i vývoj v posledních měsících

Daniel Dočekal

16. 2. 2013 9:34
| 1

Tisíce blogů na Tumblr.com napadeny prostřednictvím chyby

Chyba na straně Tumblr.com je zneužita prostřednictvím útoku, který  už odstavil několik tisíc webů na této blogovací službě – paradoxně postačí kliknout na příspěvek začínající (v původní podobě) „Dearest Tumblr' users“. Pokud už něco takového uděláte, doporučují technici Tumblr.com okamžité odhlášení z Tumblr.com ve všech otevřených prohlížečích. Nápravu slibují „tak rychle jak to půjde“.

Daniel Dočekal

3. 12. 2012 18:21

Takřka polovina ze stovky největších blogů používá WordPress

WordPress v hostované i samostatně provozované podobě je základem takřka poloviny ze stovky největších blogů (podle žebříčku Technorati), uvádí Pingdom v čerstvé studii. WordPress používá 49 blogů a druhou nejrozšířenější platformou je Movable Type (7 blogů). Software používané největšími blogy je jinak poměrně různorodé, včetně čtrnácti blogů, které používají zcela vlastní řešení.

Daniel Dočekal

12. 4. 2012 13:11

Twitter koupil "blogovací službu" Posterous

Twitter potvrdil koupi www.posterous.com, cílem akvizice je „vylepšit mobilní a webové sdílení“ (představujte si pod tím prakticky cokoliv chcete). Twitter zároveň ujišťuje, že Posterous bude fungovat i nadále a případné změny budou dostatečně oznámeny a ti co nejsou spokojeni, budou mít možnost exportu svých dat „v nadcházejících týdnech“.

Daniel Dočekal

13. 3. 2012 7:20
| 1

CNN prý chce koupit Mashable, nebo možná nechce

Konferenci SXSW se podle zahraničních médií šíří zvěsti o CNN kupujícím známé www.mashable.com (za 200 milionů dolarů). Jeden z bloggerů na Reuters tomu věnoval zápisek South by Southwest: Is CNN buying Mashable? – Felix TV, ve kterém zmiňuje úterý, coby den kdy by koupě měla být oznámena. CNN koupi popírá.

Daniel Dočekal

12. 3. 2012 14:34

Vymřou konečně blogy? Nebo jenom dochází ke kvalitativní změně?

Zahraniční média před konce roku řešila otázku toho, jestli blogy skutečně vymírají, nebo zda je pouze vhodné se na změny dívat z pohledu potřebných změn kvality. Úvahy se paradoxně týkají hlavně technologických blogů. A řeší i to, jestli už náhodou neskončila jejich doba.

Daniel Dočekal

2. 1. 2012 6:25