Hlavní navigace

Tvůrci Vietcongu v Brně založili nové herní studio InGame, investují do něj Švédové

1. 4. 2021

Sdílet

Vietcong Autor: Vietcong

V Brně vzniká další herní vývojářské studio postavené na zkušených osobnostech z oboru, název dostalo InGame Studios. Vede ho Jarek Kolář, jeden z nejdéle působících zdejších vývojářů, který stojí za tituly jako Tajemství oslího ostrova, Vietcong či některými díly Mafie. Působil rovněž v Bohemia Interactive.

Nový projekt není čistě domácí aktivitou. Jediným akcionářem firmy je švédská společnost Varvtre, za níž stojí bývalý šéf herní firmy Starbreeze (The Darkness, Payday, Syndicate a další) Andersson Klint.

InGame má v současné době 40 interních zaměstnanců a zhruba stejný počet externích spolupracovníků. Jde o zkušené lidi z různých studií. Firma obsazuje další pozice, hledá mimo jiné level designéry, programátory či scriptaře.

Tuzemský videoherní přírůstek prozatím neuvádí, na jakém titulu pracuje. Kolář pouze naznačil, že jde o kooperativní střílečku z pohledu první osoby pro PC a konzole a že se bude využívat Unreal Engine.

Příchod švédských investorů je dalším zářezem severského herního byznysu na našem trhu. Aktivní je zde zejména THQ Nordic, respektive skupina Embracer. Ta vlastní Warhorse Studios a na základech bývalých zaměstnanců Bohemia Interactive postavila novou brněnskou firmu Ashborne Games. Podobné základy mají i bratislavštví Nine Rocks Games.

Na sílu seveřanů v rozhovoru pro Lupu upozornil šéf Bohemia Interactive Marek Španěl v souvislosti se získanou investicí od Tencetu: “Náš obor prochází velkou konsolidací. Microsoft nakupuje a velké investiční skupiny nakupují, speciálně ty ze severských zemí. Tito hráči jsou velmi expanzivní. Chtěli jsme nějaké silné ukotvení. Viděli jsme dvě možnosti. Jednou z nich bylo pokusit se vytvořit silnou českou skupinu, která by na trhu byla schopná obstát. Další možnost bylo najít partnera. Nakonec jsme naznali, že takto silní nedokážeme být. Ambice vytvořit protipól třeba oněm severským firmám na naší straně rozhodně byla, ale usoudili jsme, že je to nad naše síly.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).