Hlavní navigace

Twitch už sleduje více lidí než CNN. V lednu měl v průměru milion diváků

22. 3. 2018

Sdílet

Twitch

Z platformy Twitch se rychle stává důležitý hráč v mediálním a internetovém prostoru. Business Insider přišel s informací, že se na něj v lednu v průměru dívalo 962 tisíc diváků. Například CNN má průměr 783 tisíc, MSNBC 885 tisíc a sportovní ESPN zhruba 1,5 milionu diváků. Twitch se tak ve Státech řadí po bok nejsledovanějších stanic na kabelovce.

Twitch byl v roce 2014 za 970 milionů v hotovosti koupen Amazonem, který do služby dále investuje. Poskytuje jí například lepší infrastrukturu. Twitch oficiálně uvádí, že má přes 100 milionů diváků.

Služba umožňuje prakticky komukoliv streamovat svůj obsah. Často jde o videohry, ale objevují se další fenomény jako takzvaný „social eating“, kreslení naživo a tak dále. Tvůrci obsahu si díky předplatitelům, sponzorům a donorům vydělávají na živobytí. Včetně těch českých, viz naše rozhovory.

Popularita Twitche u nás roste. Amazon hledá zaměstnance, kteří se o český Twitch mají starat – shánět nové tvůrce obsahu, pořádat akce, zajišťovat lokalizaci a podporu a podobně. Na Twitchi jsou u nás populární také e-sporty. Podle statistik PayPalu, který často zpracovává transakce, aktuálně v Česku e-sporty sleduje téměř 400 tisíc lidí.

O Twitchi na Lupě:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 3. 2018 16:17

    Luc (neregistrovaný)

    Ilustuje to růst Twitch na straně jedné a stále menší význam CNN na straně druhé. Vzhledem ke "kvalitě" práce odváděné v CNN je to jen dobře.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).